Bielsko-Biała Na sygnale

Jasienica: Obiecywała wyższą emeryturę. Ukradła ponad 2 tysiące złotych

Grafika: Śląska Policja

Dzisiaj przed południem podająca się za pracownicę ZUS-u oszustka okradła 80-letniego mieszkańca Jasienicy. Obiecywała mu podwyższenie emerytury, tymczasem zwinęła ponad 2 tysiące złotych.

Do zdarzenia doszło między 10.00 a 11.00. Kobieta, która zapukała do drzwi seniora, omamiła go wizją uzyskania podwyżki emerytury o 200 złotych miesięcznie oraz jednorazowej wypłaty 22 tysięcy złotych z tworzonego w tym celu funduszu. Podszywając się pod pracownicę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wmówiła mu, że musi spisać numery seryjne… z banknotów o łącznej wartości 5 tysięcy złotych, co jest niezbędnym warunkiem wzięcia udziału w programie.

– W trakcie spisywania banknotów oświadczyła seniorowi, że musi na chwilę wyjść. Gdy po dłuższej chwili nie wróciła, mężczyzna zorientował się, że skradła cześć banknotów – informuje Roman Szybiak, rzecznik bielskiej komendy.

Pokrzywdzony zapamiętał, że kobieta wyglądała na około 30 lat i jej ubrania, łącznie z płaszczem i maseczką, były koloru czarnego.

Próby wyłudzenia pieniędzy lub informacje dotyczące sprawcy przestępstwa należy zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej (tel. 47 85 712 55) lub w Komisariacie Policji w Jasienicy (tel. 47 85 705 10).

google_news