Wydarzenia Bielsko-Biała

Jasienica: Rodzice ucznia postawili na swoim

Gmina Jasienica zawarła ugodę z rodzicami ucznia, według których syn był gnębiony w szkole w Międzyrzeczu Górnym.

Mieszkańcy pozwali samorząd do sądu i w pierwszej instancji na rzecz ucznia zasądzono 20 tysięcy złotych. Gmina nie potwierdza, że w ramach pozadsądowej ugody zapłaciła teraz prawie trzy razy więcej.

O sprawie pisze „Kronika Beskidzka” w wydaniu z 13 września.

E-wydanie dostępne tutaj.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
5 lat temu

W moim regionie nie można kupić kroniki beskidzkiej obejmującej wydarzenia z Międzyrzecza Górnego. Ale jak pan redaktor poprawił się w artykule i podał, że kwota w ramach pozasądowej ugody jest prawie 3 razy większa niż zasądzona w pierwszej instancji – już lepiej. A najlepiej byłoby gdyby gmina potwierdziła bo zdaje się, że czuje się w roli ofiary. Byłaby to przestroga przy otwartej kurtynie dla innych gmin gdzie różne brudne sprawy w szkołach dyrektorzy są zainteresowani aby nie naświetlać.

Czesiek spod Bielska
Czesiek spod Bielska
5 lat temu

W aktualnej Kronice Beskidzkiej podają kwotę

Franuś
Franuś
5 lat temu

Nie wiem na co prawo dziennikarskie pozwala ale może tak dziennikarz uzyskałby dostęp do informacji publicznej i od razu podał kwotę?

ze wsi
ze wsi
5 lat temu

oczywiście, że w grę wchodzi ustawowy tryb przewidziany w ramach dostępu do informacji publicznej, bo i ugoda płacona będzie ze środków publicznych

Franuś
Franuś
5 lat temu

Czyli konkretnie rodzice pozwali samorząd do sądu? Gmina nie potwierdza jaką kwotę zapłaciła uczniowi w ramach pozasądowej ugody ale to chyba powinna być informacja jawna w jakim kierunku rozdysponowywane są pieniądze z budżetu gminy i w jakiej wysokości. Czyli zapytanie o informację publiczną.