Wydarzenia Bielsko-Biała

Jasienicki urząd czeka wielka przemiana

Fot. Zoba Architekci, UG Jasienica

W tym roku rozpocznie się rozbudowa obiektu, w którym jednocześnie mieszczą się Urząd Gminy Jasienica i siedziba OSP Jasienica.

Jak informują w jasienickim magistracie, projekt rozbudowy powstał już w ubiegłym roku i obejmuje nie tylko sam Urząd Gminy, ale i nową siedzibę dla jednostki OSP Jasienica, która obecnie działa w bardzo trudnych warunkach. Właśnie parter nowego gmachu zostanie przeznaczony dla druhów. Będą tam cztery garaże dla wozów bojowych, zaplecze dyżurowania i przygotowań do służby, a także sala szkoleń i dziennik podawczy Urzędu Gminy. Na piętrze powstania sala sesyjna o powierzchni dwustu metrów kwadratowych, którą w razie konieczności będzie można podzielić na mniejsze salki konferencyjne. Po drugiej tego piętra zostanie zlokalizowana sala ślubów. Inwestycję uzupełnią pomieszczenia biurowe i węzeł sanitarny.

Nowy budynek powstanie na części obecnego parkingu przy Urzędzie Gminy. Pracownicy, którzy obecnie parkują w tym miejscu, będą pozostawiać samochody na nowym parkingu przy kościele ewangelickim. Dzięki temu na pozostałej części parkingu przy urzędzie zostaną wolne miejsca dla petentów.

Zaplanowaną budowlę z istniejącą częścią połączy nowa klatka schodowa, gdzie oprócz schodów będzie też winda. Umożliwi ona osobom niepełnosprawnym dotarcie do wszystkich części Urzędu Gminy, także tej dotychczasowej.

Budowa rozpocznie się w tym roku, a zakończy w 2022 roku. W wieloletnim planie finansowym gminy przewidziano na nią niemalże 10 milionów złotych.

4
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
Marek z josienicyPiotrHermenegildaPiotr Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek z josienicy
Gość
Marek z josienicy

Zamiast wybudować coś ładnego dla oka to się wali wszystko na kupę zrobić piękny obiekty budynków na boisku niby wiejskich kopaczy dla paru pijaków co ogląda niby mecze to się robi lipę. się robi dużo szumu a wiocha to kupi.

Piotr
Gość
Piotr

Następna lipa i klejenie aby się nie rozwalił już pęka a najlepsze jest dyżurowanie w OSP jaka gmina taka lipa jak cała wiocha josienica.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Dlaczego nadal łączyć Urząd Gminy z OSP?

Piotr
Gość
Piotr

A “korki” koło Urzędu pozostaną 🙁