Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Jaszowiec wypiękniał. Trasa rowerowa, nowe chodniki, łąka kwietna

Fot. Z serwisu Urzędu Miejskiego w Ustroniu

2,8 mln zł kosztowała inwestycja zrealizowana w ustrońskiej dzielnicy Jaszowiec. Polegała na rewitalizacji miejsc służących rekreacji i wypoczynkowi.

Na zmodernizowanej trasie pojawiły się huśtawki, hamaki, drewniane leżanki. Nie brakuje stacji do naprawy rowerów i stojaków na jednoślady. Teren zyskał oświetlenie.

W trakcie inwestycji zostały zamontowane budki lęgowe dla ptaków, a także tzw. hotele dla owadów oraz pryzmy dla gadów. Projekt obejmuje ponadto wykonanie ścieżek edukacyjnych dla najmłodszych.

Przy okazji prowadzonych robót wyczyszczono dwie zapory rumoszowe oraz częściowo koryto potoku Jaszowiec. Na odcinku od ulicy Wczasowej do kładki nad potokiem, zlikwidowano starą ścieżkę z trelinki, zastępując ją nową wykonaną z kostek betonowych. Od ośrodka DW Nauczyciel, wzdłuż ulicy Wczasowej wykonano generalny remont chodnika, poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców i turystów.

Na zboczu nieczynnego stoku narciarskiego, zlokalizowanego koło DW Jawor, odtworzono ścieżkę z płyt kamiennych. Na samym zboczu wybudowano natomiast wybudowano dwa tarasy wypoczynkowe, z których można podziwiać widoki na Palenicę i Czantorię. Teren ten został wyrównany, powstała łąka kwietna.

Fot. z serwisu Urzędu Miejskiego w Ustroniu

 

google_news