Wydarzenia Bielsko-Biała

Jaworzański superbohater. Uratował kobietę przed hipotermią

Jaworzański superbohater i jego plecak ze Spidermanem. Zdjęcia: UG Jaworze

Widząc nieprzytomną kobietę na przystanku autobusowym, nie pozostał obojętny, dzięki czemu uratował jej życie. Dzisiaj Maksymilianowi Szoblikowi, uczniowi klasy 5a Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzu, pogratulował wójt Radosław Ostałkiewicz. – Miałem zaszczyt poznać jaworzańskiego superbohatera! – stwierdził szef gminy.

– Maksymilian Szoblik dał dowód na to, że superbohaterem można zostać wracając z treningu i wcale nie trzeba mieć peleryny (wystarczy zwykły plecak ze Spidermanem) – mówi wójt. – Jesteśmy ogromnie dumni z młodego jaworzanina, który, widząc nieprzytomną kobietę na przystanku autobusowym, nie pozostał obojętnym i zareagował w odpowiedni sposób, a tym samym uratował jej życie! Kobieta była w stanie hipotermii, a nasz młody bohater udzielił jej pomocy. Wykazał się dużą odwagą, a przede wszystkim pokazał, że potrafi zachować się w tak trudnej i dramatycznej sytuacji. Jak sam powiedział, nauczył się tego na zajęciach z techniki – relacjonuje Radosław Ostałkiewicz.

Wójt cieszy się, że jaworzańska młodzież posiada wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy i potrafi z niej korzystać. – Nauczenie właściwych zachowań i wyrobienie nawyków w sytuacji zagrożenia życia już od najmłodszych lat będzie procentowało. Maksa stawiamy jako przykład godny naśladowania nie tylko przez kolegów ze szkolnej ławki, ale i przez dorosłych. Gratuluję Ci, Maks, odwagi, postawy godnej naśladowania i tak bardzo potrzebnej dzisiaj empatii! Brawo, Maks! Jesteś naszym bohaterem! – puentuje gospodarz gminy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tyranro
Tyranro
1 rok temu

Wzór do naśladowania

H.Super
H.Super
1 rok temu

Chłopak zachował się przytomnie i przyzwoicie bo tak należało. I tu podziękowanie i uznanie dla Niego jak najbardziej.
Ale na czym polega superbohaterstwo tego czynu – w którym momencie cyt. “wykazał się odwagą”, czy może ryzykował swoje zdrowie, życie w tej syt.? Bo bohaterstwo to coś takiego właśnie.

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
1 rok temu
Reply to  H.Super

Może dlatego, że miał zwykły plecak ze Spidermanem jak mówi wójt. Nie tylko uznanie dla chłopaka ale i dla wychowania, w tym domowego a więc gratulacje i dla szkoły, rodziców.

Mariola
Mariola
1 rok temu

Brawo Max

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
1 rok temu

Co to znaczy zareagował w odpowiedni sposób, w czym był pomocny plecak? – wójt chwali i bardzo dobrze ale konkretnie o co chodzi.

Barbara
Barbara
1 rok temu
Reply to  HERMENEGILDA

Maks wezwał pomoc, pomógł otulić folią termiczną, zapytał przechodnia czy nie zna Pani, zauważył ze pani ma przemoczone buty i bardzo zimne dłonie, pozostał do przyjazdu karetki, aby być pewnym że jest pod właściwa opieką. Gdyby nie jego empatia- pół godziny później- jak powiedzieli ratownicy, nie byłoby już kogo ratować

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
1 rok temu
Reply to  Barbara

Dziękuję, tego nie ma w opisie.

.
.
1 rok temu
Reply to  HERMENEGILDA

Wszystko pisze w artykule ale niektórym trzeba tłumaczyć jak w szkole małym dzieciom.

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
1 rok temu
Reply to  .

Znowu końskie zaloty w kierunku Hermenegildy?

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
1 rok temu
Reply to  .

wszystko jest napisane