Jeden krok od półfinału

Hokeiści Oceláři Trzyniec są coraz bliżej awansu do półfinału play-off Tipsport Extraligi. Dziś czerwono-biali po raz trzeci pokonali Vítkovice Ostrawa i prowadzą w serii 3:0.

Mecz na lodowisku derbowego rywala był bardzo wyrównany. W pierwszej tercji gole nie padły i podobnie jak w poprzednich spotkaniach otwarcie wyniku nastąpiło dopiero w drugiej części gry. W 29. minucie do siatki trafił Erik Hrňa, któremu asystował Aron Chmielewski. Gospodarzom co prawda udało się wyrównać, ale ostateczny cios zadali “Stalownicy”. W 45. minucie rezultat środowego pojedynku na 1:2 ustalił David Musil (na zdjęciu), który dał trzynieckiej drużynie “meczbol”. Jutro w Ostrawie kolejne spotkanie. Start o 17:00.