Na sygnale Sucha Beskidzka

Jeden weekend i trzech nietrzeźwych kierujących

Fot. Policja

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech pijanych kierujących na terenie Jordanowa i okolic.

W piątek (22 października) przed 23.00 policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie zatrzymali do kontroli drogowej 44-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna jadąc oplem nie zatrzymał się przed znakiem „Stop”.

Jak się okazało pojazd nie posiadał ubezpieczenia OC i aktualnego przeglądu technicznego. Sam kierowca też nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie jego stanu trzeźwości dało wynik ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Samochód został odholowany przez przybyłą na miejsce pomoc drogową – informuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej.

Z kolei w sobotę (23 października) przed południem w Wysokiej policjanci zauważyli motorowerzystę jadącego bez kasku ochronnego.

Jak się później okazało lista popełnionych przez niego wykroczeń była dłuższa, bo motorower marki yiyng nie posiadał badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Co więcej 60-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego miał prawie 2 promile alkoholu – zaznacza Wojciech Copija.

Trzeci z pijanych kierujących został zatrzymany w niedzielę (24 października) po 22.00 na Rynku w Jordanowie, a był nim 42-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego siedzący za kierownicą samochodu marki GMC. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu.

 

google_news