Wydarzenia Cieszyn

Jedna z siedmiu okazji w tym roku. Wyjątkowa niedziela w sklepach

Fot. Poglądowe/ Pixabay

Jutro, 26 stycznia sklepy będą otwarte. To pierwsza niedziela handlowa w tym roku. W 2020 będzie ich zaledwie siedem. To szansa, aby skorzystać z trwających jeszcze wyprzedaży.

W 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także niedzielę przed Wielkanocą i dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Następna więc szansa na zakupy w niedzielę będzie dopiero 5 kwietnia.

Wszystko przez ustawę ustawą o ograniczeniu handlu. Początkowo pozwalała ona na otwarcie sklepów – poza poszczególnymi wyjątkami – w pierwszą i ostatnią niedzielę w miesiącu. W 2019 r. już tylko ostatnia niedziela miesiąca była handlową. Ustawa przewiduje jednak katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Uporczywe łamanie ustawy może skutkować nawet karą ograniczenia wolności.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Hermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Wątpliwa okazja, okazja byłaby gdyby sklepy oferowały towary po obniżonych cenach.