Cieszyn Kultura i rozrywka

Cieszyńskie: Kolędowali na scenie filharmonii

Fot. z archiwum CUTW

Chór Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wziął udział w piątej edycji Przeglądów Chórów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tegoroczna edycja odbyła się w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej.

W przeglądzie udział wzięły chóry z 14 uniwersytetów. W przeglądzie zatytułowanym „Kolędujmy Małemu” uczestniczył szesnastoosobowy chór „Cieszyński Śpiewoki”, który działa w ramach sekcji wokalnej, pod wodzą Wiolety Krusberskiej. Cieszyński Chór zaśpiewał trzy pastorałki: „Dzieciątko się narodziło”, „Jezusa narodzonego” oraz „Hola, hola, pasterze z pola”.

– Dzięki wspólnemu kolędowaniu mogliśmy wsłuchać się w kolędy i jeszcze raz poczuć atmosferę, towarzyszącą świątecznemu okresowi. Była to również doskonała okazja dla seniorów, którzy udowodnili, że werwa na scenie wcale nie jest przywiązana do młodości, a głos z wiekiem może stać się wytrawny, niczym najlepsze wino i cieszyć zebranych słuchaczy.
Chór CUTW wystąpił w strojach cieszyńskich, godnie zaprezentował w Częstochowie Ziemię Cieszyńską i jej tradycje, a tym samym promował kulturę ludową Regionu Śląska Cieszyńskiego – zauważa Lucyna Bałandziuk prezes zarządu Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o