Wydarzenia Żywiec

Jeleśnia: Podwyżka do 16 zł czy więcej?

W gminie Jeleśnia trwa przymiarka do podwyżki miesięcznej stawki za odbiór śmieci segregowanych.

Obecnie miesięczna opłata od osoby wynosi 11,50 zł. Podczas połączonego posiedzenia komisji Rady Gminy Jeleśnia radni dyskutowali na temat nowej stawki, która miałaby wynosić 16 zł.

To jest o wiele mniejsza podwyżka niż w innych gminach, gdzie proponowane są opłaty rzędu 20-22 zł – przekonywała radnych wójt gminy Jeleśnia Anna Wasilewska.

W czasie rozmowy część radnych zaczęła si nieco obawiać, że wkrótce może się okazać, że podwyżka do 16 zł może być za mała. Stąd służby finansowe gminy mają jeszcze raz wszystko przeliczyć i przedstawić radnym nowe wyliczenia podczas Komisji Gospodarczo-Finansowej w poniedziałek (25 listopada) o 13.00. Decyzja co do podwyżki i jej wysokości głosowana ma być dwie godziny później podczas sesji Rady Gminy.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu

Radni przecież mają komisję nie tylko aby przyjmowała wyliczenia z służb finansowych gminy. Jeśli się nie znają – mogą wynająć ekspertów ale niech jest kontrola, niezależna, patrząca innym okiem niż wójt, która porównuje z innymi gminami. To proste, tak porównywać potrafi nie tylko wójt.

Tolek
Tolek
10 miesięcy temu

niektórzy nie płacą i mają to gdzieś