Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Wisła: Prezydent będzie kibicował skoczkom

Skocznia, mimo plusowych temperatur, pokryta została śniegiem * Fot. UM Wisła

Na skoczni w Wiśle Malince trwają ostatnie szlify związane z przygotowaniem pokrywy śnieżnej na weekend ze skokami. Tymczasem jest oficjalne potwierdzenie, że skoczkom będzie kibicował prezydent RP Andrzej Duda.

Po raz trzeci z rzędu Wisła, już jako sprawdzony organizator Pucharu Świata w skokach narciarskich, inauguruje sezon zimowy. Nie zabraknie Strefy Kibica zlokalizowanej w tym roku w amfiteatrze. Co istotne, wstęp na wszystkie wydarzenia w Strefie Kibica jest bezpłatny.

Specjalnie dla wszystkich fanów skoków narciarskich amfiteatr w Wiśle już w piątek, 22 listopada, zmieni się w dodatkową trybunę, w której pod dachem na ogromnym ekranie będzie można oglądać wszystkie transmisje realizowane przez Telewizję Polską, począwszy od serii treningowej w piątek, aż po niedzielny konkurs indywidualny. Strefa Kibica w Wiśle po raz kolejny zaprasza wszystkich, którzy chcą wspólnie przeżywać emocje sportowe na najwyższym, światowym poziomie.

Puchar Świata w skokach narciarskich to dla Wisły prawdziwe święto sportu. Dlatego po raz kolejny przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje, a przede wszystkim Strefę Kibica, w której fani skoków z całej Polski będą mogli kibicować poczynania najlepszych zawodników na świecie – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

W piątkowy wieczór, zaraz po kwalifikacjach, na scenie amfiteatru odbędzie się oficjalna ceremonia wręczenia numerów startowych pierwszej “10” Pucharu Świata FIS. Oczywiście w przerwach, przed i po transmisjach, na kibiców będą czekały różnorodne atrakcje.

Sobota będzie obfitować w wydarzenia towarzyszące, bo już rano na skoczniach w centrum Wisły rozpocznie się Mini Puchar Świata, czyli międzynarodowe skoki dzieci i młodzieży. Dodatkowo, dzięki staraniom fanklubu Piotra Żyły, w sobotę na rynku zaparkuje ambulans PCK, w którym będzie można honorowo oddać krew. Każdy krwiodawca otrzyma w tym roku dodatkowy upominek – kartkę z autografami naszych skoczków.

Wieczory w Strefie Kibica to z kolei solidna porcja muzyki na żywo, w amfiteatrze wystąpią zespoły “Pieczarki” oraz “Lady Pank Tribute”. Oprócz atrakcji, które na fanów skoków narciarskich będą czekały w amfiteatrze, na wiślańskim rynku w ciągu dnia odbywać się będzie “Jarmark Kibica”, czyli stoiska handlowe oraz liczne atrakcje przygotowane przez sponsorów. Przez cały weekend na Placu Hoffa będzie też działał Punkt Informacyjny Pucharu Świata.

W piątkowych kwalifikacjach, 22 listopada, do niedzielnego konkursu indywidualnego, powalczą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny i Stefan Hula z Kadry A, sześciu reprezentantów Kadry Narodowej B: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch oraz Kacper Juroszek i Adam Niżnik z Kadry Narodowej Młodzieżowej.

Program zawodów:

22 listopada, piątek: 16.30 – trening oficjalny (2 serie), 18.00 – kwalifikacje, 19.30 – ceremonia wręczenia numerów startowych; 23 listopada, sobota, konkurs drużynowy: 15.00 – seria próbna, 16.00 – pierwsza seria konkursowa, seria finałowa, ceremonia rozdania nagród; 24 listopada, niedziela, konkurs indywidualny: 10.30 – seria próbna, 11.30 – pierwsza seria konkursowa, seria finałowa, ceremonia rozdania nagród.

Właśnie zawodnikom rywalizującym w niedzielnym konkursie skoków będzie kibicował prezydent RP Andrzej Duda.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SramNaWas!!!
SramNaWas!!!
11 miesięcy temu

Kampania wyborcza w toku….3/4 Podbeskidzia to trzoda pisowska!

NN
NN
11 miesięcy temu
Reply to  SramNaWas!!!

Twój idol Ból Komorowski na imprezy sportowe chodził czy tylko na polowania pajacu?

taka prawda
taka prawda
11 miesięcy temu
Reply to  SramNaWas!!!

1/ 4 Podbeskidzia to drugi sort

wsiowy
wsiowy
11 miesięcy temu

Poinformowaliście go, że po zeskoku nie jeździ się na nartach zjazdowych?

Kri_
Kri_
11 miesięcy temu

No to uwaga na “miszczów” kierownicy z SOP-u. Znowu będą wieźli budyń na sygnale.

zamiejscowy
zamiejscowy
11 miesięcy temu

Do miejscowego:Pisząc jełopy masz na myśli siebie i pisowców?

Miejscowy
Miejscowy
11 miesięcy temu
Reply to  zamiejscowy

Po takim wysiłku intelektualnym należy Ci się długi urlop.

Kri_
Kri_
11 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

intelekt pisowca – to taki typowy oksymoron

Miejscowy
Miejscowy
11 miesięcy temu
Reply to  Kri_

Wow, znasz trudne słowa. Ucz się dalej…

Kri_
Kri_
10 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

widzisz – to tak jak twój “prezydent” – ciągle się uczę

Miejscowy
Miejscowy
11 miesięcy temu

Heh, jełopy POwskie znowu swoją mądrość pokazały.

Pedagog
Pedagog
11 miesięcy temu

Tylko to umie robić dobrze tam palec kocurra go nie dosięgnie

wiślok
wiślok
11 miesięcy temu

Ile publicznych pieniędzy pójdzie na ochronę i zabezpieczenie przejazdu prezydenta?

kibic
kibic
11 miesięcy temu

W takim razie rezygnuję z przyjazdu do Wisły.Skoki mało ważne,najważniejsze,ze łamiący konstytucje będzie,to jest hit nr 1

Alicja
Alicja
11 miesięcy temu
Reply to  kibic

Popieram Twoją decyzję.Tak trzymać!I znowu w Wiśle i okolicy będzie skażone powietrze