Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Wisła: Prezydent będzie kibicował skoczkom

Skocznia, mimo plusowych temperatur, pokryta została śniegiem * Fot. UM Wisła

Na skoczni w Wiśle Malince trwają ostatnie szlify związane z przygotowaniem pokrywy śnieżnej na weekend ze skokami. Tymczasem jest oficjalne potwierdzenie, że skoczkom będzie kibicował prezydent RP Andrzej Duda.

Po raz trzeci z rzędu Wisła, już jako sprawdzony organizator Pucharu Świata w skokach narciarskich, inauguruje sezon zimowy. Nie zabraknie Strefy Kibica zlokalizowanej w tym roku w amfiteatrze. Co istotne, wstęp na wszystkie wydarzenia w Strefie Kibica jest bezpłatny.

Specjalnie dla wszystkich fanów skoków narciarskich amfiteatr w Wiśle już w piątek, 22 listopada, zmieni się w dodatkową trybunę, w której pod dachem na ogromnym ekranie będzie można oglądać wszystkie transmisje realizowane przez Telewizję Polską, począwszy od serii treningowej w piątek, aż po niedzielny konkurs indywidualny. Strefa Kibica w Wiśle po raz kolejny zaprasza wszystkich, którzy chcą wspólnie przeżywać emocje sportowe na najwyższym, światowym poziomie.

Puchar Świata w skokach narciarskich to dla Wisły prawdziwe święto sportu. Dlatego po raz kolejny przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje, a przede wszystkim Strefę Kibica, w której fani skoków z całej Polski będą mogli kibicować poczynania najlepszych zawodników na świecie – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

W piątkowy wieczór, zaraz po kwalifikacjach, na scenie amfiteatru odbędzie się oficjalna ceremonia wręczenia numerów startowych pierwszej “10” Pucharu Świata FIS. Oczywiście w przerwach, przed i po transmisjach, na kibiców będą czekały różnorodne atrakcje.

Sobota będzie obfitować w wydarzenia towarzyszące, bo już rano na skoczniach w centrum Wisły rozpocznie się Mini Puchar Świata, czyli międzynarodowe skoki dzieci i młodzieży. Dodatkowo, dzięki staraniom fanklubu Piotra Żyły, w sobotę na rynku zaparkuje ambulans PCK, w którym będzie można honorowo oddać krew. Każdy krwiodawca otrzyma w tym roku dodatkowy upominek – kartkę z autografami naszych skoczków.

Wieczory w Strefie Kibica to z kolei solidna porcja muzyki na żywo, w amfiteatrze wystąpią zespoły “Pieczarki” oraz “Lady Pank Tribute”. Oprócz atrakcji, które na fanów skoków narciarskich będą czekały w amfiteatrze, na wiślańskim rynku w ciągu dnia odbywać się będzie “Jarmark Kibica”, czyli stoiska handlowe oraz liczne atrakcje przygotowane przez sponsorów. Przez cały weekend na Placu Hoffa będzie też działał Punkt Informacyjny Pucharu Świata.

W piątkowych kwalifikacjach, 22 listopada, do niedzielnego konkursu indywidualnego, powalczą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny i Stefan Hula z Kadry A, sześciu reprezentantów Kadry Narodowej B: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch oraz Kacper Juroszek i Adam Niżnik z Kadry Narodowej Młodzieżowej.

Program zawodów:

22 listopada, piątek: 16.30 – trening oficjalny (2 serie), 18.00 – kwalifikacje, 19.30 – ceremonia wręczenia numerów startowych; 23 listopada, sobota, konkurs drużynowy: 15.00 – seria próbna, 16.00 – pierwsza seria konkursowa, seria finałowa, ceremonia rozdania nagród; 24 listopada, niedziela, konkurs indywidualny: 10.30 – seria próbna, 11.30 – pierwsza seria konkursowa, seria finałowa, ceremonia rozdania nagród.

Właśnie zawodnikom rywalizującym w niedzielnym konkursie skoków będzie kibicował prezydent RP Andrzej Duda.

google_news
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SramNaWas!!!
SramNaWas!!!
4 lat temu

Kampania wyborcza w toku….3/4 Podbeskidzia to trzoda pisowska!

NN
NN
4 lat temu
Reply to  SramNaWas!!!

Twój idol Ból Komorowski na imprezy sportowe chodził czy tylko na polowania pajacu?

taka prawda
taka prawda
4 lat temu
Reply to  SramNaWas!!!

1/ 4 Podbeskidzia to drugi sort

wsiowy
wsiowy
4 lat temu

Poinformowaliście go, że po zeskoku nie jeździ się na nartach zjazdowych?

Kri_
Kri_
4 lat temu

No to uwaga na “miszczów” kierownicy z SOP-u. Znowu będą wieźli budyń na sygnale.

zamiejscowy
zamiejscowy
4 lat temu

Do miejscowego:Pisząc jełopy masz na myśli siebie i pisowców?

Miejscowy
Miejscowy
4 lat temu
Reply to  zamiejscowy

Po takim wysiłku intelektualnym należy Ci się długi urlop.

Kri_
Kri_
4 lat temu
Reply to  Miejscowy

intelekt pisowca – to taki typowy oksymoron

Miejscowy
Miejscowy
4 lat temu
Reply to  Kri_

Wow, znasz trudne słowa. Ucz się dalej…

Kri_
Kri_
4 lat temu
Reply to  Miejscowy

widzisz – to tak jak twój “prezydent” – ciągle się uczę

Miejscowy
Miejscowy
4 lat temu

Heh, jełopy POwskie znowu swoją mądrość pokazały.

Pedagog
Pedagog
4 lat temu

Tylko to umie robić dobrze tam palec kocurra go nie dosięgnie

wiślok
wiślok
4 lat temu

Ile publicznych pieniędzy pójdzie na ochronę i zabezpieczenie przejazdu prezydenta?

kibic
kibic
4 lat temu

W takim razie rezygnuję z przyjazdu do Wisły.Skoki mało ważne,najważniejsze,ze łamiący konstytucje będzie,to jest hit nr 1

Alicja
Alicja
4 lat temu
Reply to  kibic

Popieram Twoją decyzję.Tak trzymać!I znowu w Wiśle i okolicy będzie skażone powietrze