Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jerzy Owsiak nominowany do pokojowego nobla

Fot. Ralf Lotys (Sicherlich)/Wikipedia

Do trzech razy sztuka. Jerzy Owsiak ponownie został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. O tym, że na nią zasłużył najlepiej świadczy ilość sprzętu z charakterystycznymi serduszkami, którego nie brakuje w szpitalach, także tych w naszych regionie!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kiedy „zagrała” po raz pierwszy stała się fenomenem w skali całego kraju. Tegoroczny jej finał zakończył się tragicznie. Pozostaje wierzyć, może naiwnie, że śmierć Pawła Adamowicza, nie będzie daremna i z polskiej sceny politycznej, a także z życia społecznego zniknie mowa nienawiści. Póki co Gdańsk, a wraz z nim cała Polska pogrążyły się w żałobie i zadumie.

Dramat jaki rozegrał się w mieście nad Motławą spowodował, że Jerzy Owsiak zrezygnował z szefowania Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Z całego kraju płyną jednak do niego prośby, by jeszcze raz przemyślał decyzję i zmienił zdanie. Co ważniejsze, poseł Kukiz’15 Andrzej Kobylarz wraz z Rafałem Collinsem wystąpili z wnioskiem o przyznanie dyrygentowi WOŚP Pokojowej Nagrody Nobla. Kandydatura została zaakceptowana przez sztokholmską komisję. O tym jednak czy Owsiak otrzyma nagrodę okaże się w grudniu. Należy pamiętać, że już wcześniej był on dwa razy do niej nominowany, ale komisja wyżej ceniła innych kandydatów. Czy tym razem będzie inaczej? Może przyznanie nagrody zachęci Owsiaka do ponownego objęcia sterów nad WOŚP (o ile wcześniej sam nie zdecyduje się podjąć na nowo wyzwanie jakie rzucił sobie 27 lat temu i tym samym grać do końca świata i o jeden dzień dłużej).

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sztefan
Sztefan
3 lat temu

A za które z dokonań ? Za WOSP czy może jego firmy prywatne… Złoty melon…bo to żyła złota do niego czy za firmę Mrówka mała dzięki którym wyprowadza z fundacji na konta tych firm miliony złotych rocznie… I to wszystko zgodnie z literą prawa… No moze nie wspominając o tych parudziesieciu przegranych procesach sadowych przez WOSP. W których to sąd oświadczył ze wosp lamie prawo nie publikując raportów różnego rodzaju, nie ujawniając jak są przeprowadzone ” przetargi” i wiele innych rzeczy. Także nobel sie należy za ta cwanosc. Na łamach GZC jest info że cieszyński szpital POWIATOWY otrzymał za te… Czytaj więcej »

King
King
3 lat temu

To tak jak TW Bolek…

Kri_
Kri_
3 lat temu
Reply to  King

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Mark Twain

car
car
3 lat temu
Reply to  King

Rangę tej nagrody strasznie obniżył ,rzucając choćby takimi hasełkami “będziecie wyskakiwać przez okna”.
W każdym jego słowie tyle jadu -tak ma wyglądać leurat
pokojowej nagrody.Na pogrzeb nawet za ocean to z napisem OTUA
-robi reklamę dla jakiegoś: Ośrodek Terapii Uzależnień Alkocholowych. Na pogrzeb Adamowicza podejrzewam że
też będzie OTUA.

Franuś
Franuś
3 lat temu

Orkiestra stała się fenomenem nie tylko w skali naszego kraju. “Może przyznanie nagrody zachęci Owsiaka do ponownego objęcia sterów nad WOŚP …”? Póki co jest zaakceptowany przez sztokholmską komisję do nominacji a nominowanie to nie przyznanie nagrody. Ewentualne przyznanie nagrody może zachęcić dopiero w grudniu a to trochę późno. Lepiej aby nie wiązać wycofania rezygnacji z przyznaniem nagrody Nobla.

Jan z B.
Jan z B.
3 lat temu
Reply to  Franuś

oj Franuś,Franuś napisz czy Ty jesteś naiwny leming czy Bozia……….

Franuś
Franuś
3 lat temu
Reply to  Jan z B.

Pewnie wiesz lepiej Jan z B. ale odpowiem. Jestem człowiekiem. Ci którym Bozia… (domyślam się co do uprzejmości) to też ludzie.