Wydarzenia Żywiec

Jest kompromis dla powiatowej linii Międzybrodzie Bialskie Żarnówka – Żywiec Szpital!

Przystanek Żywiec Nowy Szpital. Fot. Paweł Szczotka

Po kilku tygodniach rozmów i negocjacji wreszcie osiągnięto porozumienie w sprawie uruchomienia powiatowej linii autobusowej Międzybrodzie Bialskie Żarnówka Mała – Żywiec Szpital.

Autobusy na tej trasie miały ruszyć jeszcze w marcu jadąc od Międzybrodzia Bialskiego przez Czernichów, Tresną i Zarzecze. Ale kontrowersje wzbudził rozkład jazdy, który był zbliżony do kursującej linii miejskiej nr 9 MZK Żywiec. Pojawiły się uwagi, a nawet i protesty ze strony mieszkańców, głównie Małej Tresnej. Ci ostatni obawiali się, że w konsekwencji zbliżonych godzin odjazdów MZK Żywiec może zawiesić swoje kursy. Teraz klub radnych Odpowiedzialni i Niezależni z gminy Czernichów (opozycyjny w stosunku do wójt gminy Czernichów Barbary Kos-Harat) poinformował, że zostało osiągnięte porozumienie pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu oraz gminami Czernichów i Łodygowice oraz firmą przewozową Thermo-Car w sprawie uruchomienie kursów autobusowych na linii Międzybrodzie Bialskie Żarnówka Mała – Żywiec Szpital. Radni przedstawili rozkład jazdy, z którego wynika, że będzie dziennie pięć autobusów tam i z powrotem, ale tylko w dni robocze. Jak zapowiadają, zaczną one jeździć najprawdopodobniej od 10 maja.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
9 dni temu

Oczywiście zapomniano o Międzybrodziu Żywieckim.

Jagoda
Jagoda
11 dni temu

Którą drogą będzie odbywał się ten kurs bo mają remontować przez trzy lata drogę z Żywca do Kobiernic ? Z tego co wiem jeden most będzie całkowicie rozebrany bez możliwości przejazdu.

Hermenegilda
Hermenegilda
12 dni temu

Opozycja wcale nie jest taka zła w ramach Rady Gminy. Ale w wielu gminach jej nie ma ku zadowoleniu wójta a niekoniecznie mieszkańców. Niedobra natomiast jest w sejmie, a to dziwne.

Roman
Roman
12 dni temu

Dobrze ze powstał wspomniany Klub Radnych , gdyż pokazuje on. zle decyzje obecnej Pani Wojt bez konsultacji społecznych.,oraz radnych podporządkowanych .Na wsi mówią , ze to jej uczniowie- klasa, czyli radnych bez swojego zdania. Brawo Klub!!!

Hermenegilda
Hermenegilda
12 dni temu

Cieszymy się.

Hermenegilda
Hermenegilda
12 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Jak mocno się cieszycie wy obywatel podszywacz?

Biskup
Biskup
11 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Cieszmy się i radujmy…

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu
Reply to  Biskup

Hosanna na wysokości.