Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Jest zgoda na likwidację czechowickiego Technikum nr 2

Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Minister edukacji i nauki uchylił postanowienie kuratora oświaty i pozytywnie zaopiniował zamiar likwidacji Technikum nr 2, wchodzącego w skład Zespołu Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach.

– Długo, bo aż trzy miesiące czekaliśmy na tę decyzję. Cieszymy się, że wreszcie ona jest i będziemy mogli połączyć obie nasze szkoły- Technikum nr 2 z Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych. Cieszę się, że uczniowie obu tych placówek, do których obecnie trwa nabór będą mogli rozpocząć naukę w wybranym przez siebie zawodzie od najbliższego września już w jednej szkole – mówi Dorota Nikiel z Zarządu Powiatu Bielskiego. Co ważne, nabór do obu naszych szkół odbywa się jak co roku. Połączone technika rozpoczną działalność od września.

– W piśmie z ministerstwa czytamy m.in. że nie ma przesłanek by twierdzić, że warunki nauki, wychowania i opieki uczniów likwidowanej szkoły ulegną pogorszeniu. Zdaniem ministra, „zaproponowana zmiana faktycznie będzie nieodczuwalna dla uczniów, a przyczyni się do stworzenia możliwości lepszej organizacji pracy szkół funkcjonujących w jednym budynku oraz wzmocni skuteczność procesu rekrutacji” – informuje Magdalena Fritz, rzecznik starostwa.

W bielskim starostwie podtrzymują zapewnienie, że uczniowie oraz pracownicy ZS „Silesia” nie odczują zmian. Od września dla pracowników „Silesii” zmieni się tylko pracodawca. – Młodzież zostaje w tym samym budynku, z tymi samymi nauczycielami i – co ważne – nie będzie zmuszona zmieniać wybranego raz zawodu. Uczniowie dokończą naukę na kierunku, który wcześniej wybrali, a nowi rozpoczną naukę na wybranym kierunku – wskazuje Dorota Nikiel. Dodaje, że żaden pracownik „Silesii” nie straci pracy.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
2 miesięcy temu

Ja mam tylko takie zapytanie czy było to uzgodnione z medalistą z mizerą

byly uczen
byly uczen
2 miesięcy temu

I dobrze! Jeszcze tylko pozbyć się kliki nauczycielskiej ZS SILESIA.

z boku
z boku
2 miesięcy temu

Po co Czechowicom drugie technikum skoro pozbyli się przemysłu.Wiodący czechowicki zawód to magazynier.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Jak to, jeden dyrektor powinien stracić pracę a i jedna sekretarka…