Wydarzenia Bielsko-Biała

Jeszcze raz o tym samym. Powoływanie powołanego

Fot. Marcin Płużek

 

Jutro (22 lutego) zbierze się Rada Miejskiej Bielska-Białej. Obrady już tradycyjnie rozpoczną się o 10.00 w sali sesyjnej bielskiego ratusza.

Porządek posiedzenia zawiera ponad 35 punktów. Projekt jednej z uchwał może budzić pewne zdziwienie. Otóż radni mają powołać do życia nową samorządową instytucję kultury pod nazwą Instytut Kultury Miejskiej – Miasto Splotów. Szkopuł w tym, że uchwałę o powołani takiej placówki Rada podjęła już w grudniu (pisaliśmy o tym tutaj). Po co więc jeszcze raz powoływać coś, co już zostało powołane?

Okazało się, że służby nadzoru prawnego wojewody zakwestionowały pewne zapisy w treści tamtego dokumentu, a dokładniej to, iż powołano w nim zarówno nową placówkę kultury, jak i nadano jej statut. Aby nie przeciągać sprawy i mówiąc obrazowo, niepotrzebnie nie kopać się z koniem – władze miasta postanowiły wycofać się z tamtej uchwały i przedstawić radnym od przegłosowania projekt nowej, już zgodnej z oczekiwaniem nadzoru prawnego wojewody. Dokładniej chodzi teraz o projekty dwóch uchwał. Jednej powołującej „Miasto Splotów”, drugiej nadającej mu statut.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
chyba kpisz
chyba kpisz
1 miesiąc temu

Ani złotóweczki dla BANDY klimasa!!!

Matt
Matt
1 miesiąc temu
Reply to  chyba kpisz

Wolisz nam tu zrobić średniowiecze, rozumiem. Na szczęście wybory już od lat pokazują jak myślą bielszczanie

troszkę komplikacji
troszkę komplikacji
1 miesiąc temu

Dla jasności trzeba przypomnieć, że ta nowa instytucja kultury jest powoływana tylko po to aby prowadzić działania wspierające starania Bielsko- Białej o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury o nieznanych skutkach finansowych realizacji. Uchwałę grudniową najpierw trzeba odwołać (unieważnić), szkoda że nie stanął radca prawny na wysokości zadania.