Wydarzenia Sucha Beskidzka

Jordanów: Potrójny jubileusz

Fot. Wojciech Ciomborowski

Na poświąteczny piątek do sali sesyjnej jordanowskiego magistratu zaproszono dziesięć nietuzinkowych par mieszkających na terenie miasta. Wszystkie przeżyły w związku małżeńskim pół wieku, a niektóre nawet o 10 i 15 lat dłużej!

Po powitaniu zaproszonych gości burmistrz Andrzej Malczewski, zanim sam przystąpił do złożenia jubilatom życzeń, oddał głos wicewojewodzie małopolskiemu Zbigniewowi Starcowi, który postanowił odwiedzić Jordanów. Nie krył, że po raz pierwszy uczestniczy w takim spotkaniu i jest dumny z nagradzanych, gdyż on ma o połowę krótszy staż małżeński. Zauważył też, że należy pomyśleć o zmianie prawa, by odznaczenia otrzymywali nie tylko świętujący złote gody, czyli jubileusz pożycia małżeńskiego, ale także obchodzący kolejne okazałe jubileusze jakimi są diamentowe gody (60. rocznica ślubu) i żelazne gody (65. rocznica ślubu). Zbigniew Starzec wraz z Andrzejem Malczewskim wręczyli świętującym złote gody medale, listy gratulacyjne, róże i upominki. Prezentami obdarowano także pary z dłuższym stażem. Do życzeń dołączyła się grupa wokalna działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury, która zaśpiewała jubilatom gromkie „Sto lat!”, kolędy oraz piosenki regionalne, a ponadto obdarowała świętujących urokliwymi aniołkami.

Złote gody obchodzili: Urszula i Stefan Guzikowie, Maria i Jan Charężowie, Janina i Józef Chromy, Janina i Marian Kolaniakowie, Emilia i Stefan Marcowie, Barbara i Jacek Sobolscy, Janina i Wojciech Rapaczowie.

Diamentowe gody świętowali: Józefa i Jan Zielińscy oraz Kazimiera i Mieczysław Żegleniowie.

Żelaznych godów doczekali: Helena i Czesław Radoniowie.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments