Bielsko-Biała Sport Oświęcim

Julia Michałowska mistrzynią Polski. Szóste złoto w karierze

Faworytka nie zawiodła. Zawodniczka MKS Tempo Kęty Julia Michałowska została halową mistrzynią Polski do lat 18 w pchnięciu kulą.

Halowe mistrzostwa Polski juniorów w kategoriach wiekowych U-18 i U-20 odbywały się 11 i 12 lutego w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wzięło w nich udział ponad tysiąc sportowców z 215 klubów, w tym troje zawodników Klubu MKS Tempo Kęty i siedmioro Sprintu Bielsko-Biała.

Michałowska, obrończyni tytułu sprzed roku, była faworytką (tydzień wcześniej uzyskała swój nowy halowy rekord – 15,65 m, najlepszy wynik na świecie w tym roku w gronie juniorek młodszych). W Rzeszowie już od pierwszej kolejki objęła prowadzenie, a potem powiększała przewagę nad rywalkami. W piątej kolejce uzyskała wynik 15,24 m i została halową mistrzynią Polski do lat 18. To już szósty złoty medal w karierze podopiecznej trenera Tomasza Sysaka.

Inny zawodnik Tempa, Konrad Talik, trenujący skok w dal pod okiem Tadeusza Łyska, zajął 4. miejsce.W biegu eliminacyjnym na 300 m wzięła ponadto udział Agnieszka Kręcioch.

Zawodnicy bielskiego Startu nie zajęli miejsc medalowych. W mistrzostwach wystartowali Martyna Kruczek (skok w dal), Maciej Lachowski (bieg na 3000 m), Mikołaj Witos (60 m przez płotki), Wiktor Kałuża (bieg na 60 i 200 m), Tomasz Wiącek (bieg na 60 i 200 m), Paweł Sacha (bieg na 60 m) i Marcin Madrak (bieg na 200 m).