Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jutro sesja Sejmiku i odwołanie wicemarszałka województwa małopolskiego

Jeszcze wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz (Porozumienie). Fot. Z archiwum Tomasza Urynowicza

Na jutro (10 września) planowana jest sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego i odwołanie Tomasza Urynowicza (Porozumienie) ze stanowiska wicemarszałka województwa małopolskiego.

Sesja rozpocznie się o 10.00, a jej przebieg można śledzić pod linkiem: TUTAJ. Jak się powody odwołania wicemarszałka? Sam zainteresowany nie ukrywa, że podpadł, gdy poinformował radnych z PiS, że trzeba wycofać się z przyjętej uchwały anty-LGBT, bo województwo straci miliony złotych unijnej dotacji. Niedawno wicemarszałek Tomasz Urynowicz opuścił klub sejmikowych radnych PiS.

Z kolei w projekcie uchwały o odwołaniu w uzasadnieniu podano, że: “W związku z wnioskiem Marszałka Województwa Małopolskiego o odwołanie Pana Tomasza Urynowicza – Wicemarszałka Województwa Małopolskiego zasadnym staje się podjęcie niniejszej uchwały“.

Jeszcze tego samego dnia wybrany ma zostać nowy wicemarszałek. W ostatnich dniach wśród kandydatów pojawiały się m. in. nazwiska byłego starosty oświęcimskiego i byłego wicewojewody śląskiego Zbigniewa Starca z Oświęcimia (obecnie zastępca dyrektora do spraw  współpracy i infrastruktury w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie) oraz Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
15 dni temu

Ho ho, pan redaktor z Żywiecczyzny sięga aż po Kraków w swoim zasięgu. Gratulacje za zasięg ale nie gratulacje, że wciąż nie ma redaktora aby zasięg Małopolski obejmował – na powiaty Małopolski.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
15 dni temu

Faktycznie zasadne uzasadnienie w projekcie uchwały. Napisaliby: a niech idzie w ślady szefa. Wybrany ma zostać nowy wicemarszałek a nie uzgodniony?