Sport Żywiec

Jutro startuje 22. Półmaraton Żywiecki! – WIDEO

Fot. Paweł Szczotka

1243 zawodników zgłosiło się do jutrzejszego (3 kwietnia) 22. PKO Półmaratonu Dookoła Jeziora Żywieckiego.

Biegacze wyruszą na trasę liczącą 21,0975 km o 10.00 z Rynku w Żywcu. Potem pobiegną ul. Sienkiewicza, Żeromskiego, alei Wolności, przez rondo im. Tadeusza Jänicha, most na Sole, rondo im. Michała Caputy i dalej ul. Wesołą do Zarzecza. Tam uczestnicy pobiegną ul. Beskidzką, a następnie przez Tresną (Małą Tresną), zaporę w Tresnej i dalej przez Żywiec Oczków i Żywiec Zadziele (ul. Krakowską), ul. Sienkiewicza na Rynek. Jak wynika z listy organizatorów do półmaratonu zgłosiło się 1243 zawodników z całej Polski, a także z Litwy, Słowacji i Ukrainy.

Bieg przeprowadzony zostanie przy ograniczonym ruchu drogowym za wyjątkiem odcinka obejmującego drogę od Zapory w Tresnej, aż do ul. Sienkiewicza w Żywcu, gdzie ruch będzie całkowicie zamknięty. Dla osób jadących w tym kierunku wyznaczone będą objazdy. Prosimy kierowców o stosowanie się do poleceń służb mundurowych kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przejazdu po trasie biegu – mówi Mirosław Dziergas, dyrektor Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu i jednocześnie dyrektor biegu..

Natomiast MZK Żywiec przypomina, że jutro pomiędzy 9.00 a 14.00 spodziewane są utrudnienia w kursowaniu linii nr 4, 6, 9, 11 i 16. Zawieszone zostaną kursy na linii nr 4 o 9.55 z Żywca do Żywca Oczkowa i o 10.15 z Żywca Oczkowa do Żywca oraz na linii nr 16 o 10.20 z Żywca do Międzybrodzia Bialskiego Żarnówki oraz o 11.35 z Międzybrodzia Bialskiego Żarnówki do Żywca.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments