E-edukacja Cieszyn

Już po raz piętnasty sprzątali w Ustroniu

Fot. mat. pras.

I po bałaganie – tak w skrócie można napisać po akcji Komisji Ochrony Przyrody ,Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, którzy wspólnie z Urzędem Miasta w Ustroniu oraz Nadleśnictwem Ustroń przeprowadzili piętnastą edycję sprzątania rezerwatu Czantoria.

W akcji wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy w Ustroniu. – O godzinie 9 – tej spotkaliśmy się pod stacją wyciągu krzesełkowego na Polanie. Następnie wyjechaliśmy wyciągiem na Polane Stokłosicy gdzie rozpoczęliśmy zbieranie śmieci. Przeszliśmy w dwóch kierunkach, zarówno w stronę szczytu oraz dolnej stacji wyciągu – mówi Jan Machała, prowadzący akcję.

W sumie udało się zebrać aż 10 worków plastikowych oraz tyle samo szklanych butelek, kartonów, papierów. To, jak przyznaje Jan Machała, znacznie mniej niż podczas ostatnich lat. – Młodzież miała okazję skorzystać z przejazdu torem saneczkowym oraz otrzymała ciepły posiłek – pieczone kiełbaski na ognisku. Nie zabrakło też tradycyjnego konkursu przyrodniczo krajoznawczego w którym wzięli udział przedstawiciele z każdej szkoły – informuje Jan Machała.

Rywalizację zwyciężył Szymon Michalski. Druga była Pola Pustelnik. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się Emilia Czarnota, na czwartym Kuba Dzida, a na piątym Szymon Raszka. Każdy z uczestników konkursu otrzymał nagrodę nadleśnictwa. Wszyscy uczestnicy sprzątania mogli liczyć za to na okolicznościowe odznaki. Z kolei nauczyciele odebrali z rąk prowadzącego akcje, pamiątkowe dyplomy za udział w akcji na rzecz ochrony środowiska.

google_news