Sport Cieszyn

Kacper Sztuka w ten weekend otwiera europejską część sezonu

SAKHIR (BH), 28 Feb – 2 March 2024: Bahrain Grandprix at Bahrain International Circuit. Kacper Sztuka #08 MP Motorsport © 2024 Dutch Photo Agency

Po niemal dwóch miesiącach przerwy stawka FIA Formula 3 Championship powraca do ścigania. Europejską część sezonu otworzy tor Imola, który jest szczególnym miejscem dla Kacpra Sztuki.

Autodromo Enzo e Dino Ferrari – bo tak brzmi pełna nazwa obiektu – to jedna z tych pozycji w kalendarzu, która wzbudza większe emocje. Z jednej strony, nitka toru w starym stylu, gdzie każdy błąd kosztuje, stanowi wyzwanie dla kierowców. Z drugiej: wiele wydarzeń, które kształtowały historię Formuły 1, rozgrywały się właśnie tutaj.

Ten tor to również ważne miejsce dla Kacpra Sztuki. Na Imoli odniósł pierwsze zwycięstwo w samochodach jednomiejscowych oraz po pierwszy raz testował bolid Formuły 3. Nietrudno więc zgadnąć, że dla Polaka to jeden z ulubionych obiektów.

– Wreszcie po długiej przerwie wracamy do rywalizacji i to od razu na szczególny dla mnie tor. Imola otworzy europejską część sezonu, której nie mogę się doczekać. To tutaj wygrywałem w Formule 4, a jesienią zeszłego roku po raz pierwszy testowałem samochód F3. Przed nami wymagający weekend, w którym liczę, że wspólnie z zespołem zaprezentujemy się z dobrej strony. Kluczowe będę piątkowe kwalifikacje, dlatego warto śledzić rywalizację od samego początku w Viaplay Sport. Dziękuję za wsparcie Red Bull Junior Program, Grupie ORLEN oraz Extral Aluminium, dzięki którym mogę rywalizować w tym roku – zapowiada start Kacper Sztuka.

FIA Formula 3 Championship Runda 3, Autodromo Enzo e Dino Ferrari
Godziny podane dla polskiej strefy czasowej

Piątek, 17 maja:
9:55 Trening
15:05 Kwalifikacje

Sobota, 18 maja
10:05 Sprint

Niedziela, 19 maja
8:30 Wyścig główny

google_news