Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kajetan Kajetanowicz przesiada się do fiata 126p i wyrusza na pomoc dzieciom

Fot. mat. pras.

Kajetan Kajetanowicz został ambasadorem największego motoryzacyjnego projektu charytatywnego – Wielkiej Wyprawy Maluchów. Giganci Motorsportu, reprezentanci kilku pokoleń polskich i międzynarodowych sukcesów, obrali wspólny cel: dotarcie z Bielska-Białej do słynnego Monte Carlo, zasiadając za kółkiem symbolu polskiej motoryzacji – malucha.

Oprócz Kajetana Kajetanowicza, wśród uczestników wyprawy znaleźli się Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Janusz Szerla, Rafał Sonik oraz Bartosz Ostałowski.

Dla Kajetana Kajetanowicza przesiadka z rajdowej skody fabii do fiata 126p będzie sentymentalną podróżą do początków sportowej kariery. Swoje pierwsze starty czterokrotny rajdowy mistrz Polski zaczynał od jazdy maluchem, jak sam wspomina „z różnym skutkiem na początku, raczej było szybko, czasami za szybko”. Natomiast równie szybko ustronianin zaczął notować na swoim koncie sukcesy, wywalczając pierwsze w karierze zwycięstwo właśnie za kierownicą fiata 126p w Rajdzie Cieszyńska Barbórka w 2001 roku. Ostatnim osiągnięciem Kajetanowicza na arenie międzynarodowej było trzecie miejsce w klasyfikacji WRC2 w Rajdzie Sardynii, po którym załoga ORLEN Rally Team już szykuje się na rywalizację na afrykańskich szutrach. Trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy przygotowania do Rajdu Safari przerwał tylko na chwilę, aby wziąć udział w zapowiedzi charytatywnej Wielkiej Wyprawy Maluchów Dla Dzieci.

Fot. mat. pras.

– Już niebawem Wielka Wyprawa Maluchów, trochę wcześniej za kierownicą skody pojadę Rajd Safari, a po nim przesiadam się do fiata 126p i wyruszamy do Monte Carlo. Niesamowity projekt, podczas którego będziemy realizować wiele celów: zbieramy pieniądze dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych, a dodatkowo będziemy też edukować, mówić o tym, co zrobić, aby na naszych drogach było bezpieczniej. Jest to też dla mnie podróż sentymentalna, ponieważ swoje starty zaczynałem właśnie od jazdy maluchem. Na wyprawę pojadę z żoną Anetą, wspólnie spędzimy czas, którego zazwyczaj nie mamy dla siebie aż tyle. Mamy ogromną motywację – pomoc dzieciom. Na czas wyprawy nasze pociechy zostawiamy w domu z dziadkami, a my jedziemy, aby pomóc innym, choć tak naprawdę jedziemy dla wszystkich dzieci. Pragniemy, aby wypadków z udziałem najmłodszych w przyszłości było mniej, a życzyłbym sobie, aby nie było ich wcale – mówi ambasador Wielkiej Wyprawy Maluchów, Kajetan Kajetanowicz.

Wielka Wyprawa Maluchów wyruszy 4 lipca z Bielska-Białej i potrwa osiem dni. Poprowadzi w sumie przez siedem krajów, a jej łączna długość wyniesie blisko 4000 kilometrów. W sumie na trasę wyruszy 35 załóg, w tym wyjątkowy duet Sobiesław Zasada i Longin Bielak, którzy łącznie mają… 190 lat! Wśród kierowców nie mogło zabraknąć propagatora wielu akcji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wieloletniego, certyfikowanego instruktora bezpiecznej jazdy, Kajetana Kajetanowicza.

Z okazji zbliżającej się Wielkiej Wyprawy Maluchów na wyścigowym fiacie 126p Kajetanowicza pojawiło się hasło: “Superprędkość pomagania”. Kajto, który przyzwyczaił kibiców do szybkiej jazdy w Rajdowych Mistrzostwach Świata, ma nadzieję, że tempo zbiórki pieniędzy na pomoc dzieciom, ofiarom wypadków drogowych, będzie równie szybkie i uda się osiągnąć zakładany cel, którym jest milion złotych.

Fot. mat. pras.

google_news