Sport Cieszyn

Kajetan Kajetanowicz wystartuje w Orlen 80. Rajdzie Polski

Fot. mat. prasowe

Kajetan Kajetanowicz potwierdził udział w Orlen 80. Rajdzie Polski, który stanowi w tym roku siódmą rundę WRC. Dla rajdowego mistrza świata będzie to trzeci start w tym sezonie, który na żywo będą mogli śledzić polscy kibice.

Orlen 80. Rajd Polski odbędzie się w dniach 27-30 czerwca. Załogi będą rywalizować na 19 odcinkach specjalnych o łącznej długości 304,10 km. Polski klasyk to drugi po Monte Carlo najstarszy rajd na świecie, a Kajetanowicz wygrywał go trzykrotnie, otwierając sobie drogę do europejskich, a następnie międzynarodowych sukcesów. Żaden inny polski kierowca nie ma na koncie tylu zwycięstw w rodzimym klasyku.

Tym razem duet Kajetanowicz i Szczepaniak wybiera się do Mikołajek po zmaganiach w Rajdzie Sardynii, w których Polacy uplasowali się na czwartym miejscu w WRC2 Challenger, mijając się z podium o niespełna cztery sekundy i zostawiając za sobą ponad 30 rywali. Załoga Orlen Rally Team ma na koncie w tym sezonie dopiero dwa starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata, kolejnym będzie długo wyczekiwana, polska runda.

Tegoroczny, jubileuszowy Orlen 80. Rajd Polski to największa i najbardziej prestiżowa impreza motorsportowa w kraju. Mazurskie zawody będą wielkim świętem dla rajdowych fanów, którzy od dawna nie mieli okazji oglądać na żywo mistrza świata i wielokrotnego mistrza Europy.

– Mazury ugoszczą w tym roku najszybsze załogi świata i na cztery dni staną się areną zmagań na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że wzdłuż tras powiewać będą biało-czerwone flagi, a nasi kibice pokażą światu, jak cieszą się tym sportem. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy wyjątkowe widowisko – stwierdza Kajetan Kajetanowicz.

google_news