Cieszyn Kultura i rozrywka

Nie tylko dla najmłodszych w gminie Strumień

Fot. UM Strumień

W gminie Strumieniu hucznie obchodzono dzień dziecka. I tak odbył się Dzień Wdzięczności „Każdy ma swojego Anioła” i Bardzo Kulturalnym Dniem Dziecka w strumieńskim parku. To był czas pełen radości i atrakcji. A to nie koniec festiwalu imprez z tej okazji.

I tak na strumieńskiej Cegielni odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży, zorganizowane przez zarząd koła PZW Strumień. Młodzi wędkarze rywalizowali z pełnym zaangażowaniem, ciesząc się piękną pogodą oraz wspaniałą atmosferą. Tego samego dnia odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka w Bąkowie, zorganizowany przez Radę Sołecką, OSP Bąków i LKS Zryw Bąków. Wydarzenie przyciągnęło liczne rodziny, które mogły korzystać z wielu darmowych atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Dmuchany zamek, malowanie twarzy, animacje prowadzone przez Akademię Ruchu Synteza, liczne gry i zabawy ruchowe oraz tańce porwały wszystkich do zabawy.

Z kolei w hali sportowej w Strumieniu odbył się pełen aktywności Sportowy Dzień Dziecka. Dzieci i młodzież mogły korzystać z licznych atrakcji i wspólnie świętować swój dzień w wyjątkowy sposób. Program obejmował wyrzuty kolorowych proszków holi, skakanie na dmuchańcach, zabawy w pianie oraz liczne konkurencje sportowe, które dostarczyły mnóstwo emocji i zdrowej rywalizacji. Dzieci miały także okazję nauczyć się podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej dzięki warsztatom zorganizowanym przez ratowników WOPR z basenu kąpielowego. O oprawę muzyczną zadbał DJ “Pedro”, który zapewnił wspaniałą atmosferę podczas zabawy. Impreza została sfinansowana w ramach Gminnego Programu Profilaktyki. – Cieszę się, że tegoroczne obchody Dnia Dziecka były tak bogate i różnorodne, a co najważniejsze przyciągnęły tak wielu mieszkańców i dostarczyły dzieciom tyle radości. Była to wspaniała okazja do integracji i wspólnej zabawy. Chciałabym, żeby tak huczne świętowanie tego dnia stało się naszą tradycją – podsumowała burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Fot. UM Strumień

google_news