Sport Cieszyn

Kajetan Kajetanowicz znowu będzie się ścigał. Trwają przygotowania do rajdu w Estonii

Fot. z arch. Kajetana Kajetanowicza

Fani Kajetana Kajetanowicza już zacierają ręce. Rajdowy mistrz z Ustronia intensywnie przygotowuje się do nadchodzącej wielkimi krokami rywalizacji. Kierowca Lotos Rally Team wybrał się do hiszpańskiej Kantabria, by na tamtejszych asfaltach poznać możliwości nowej skody fabii R5 Evo. Czasu jest mało – już początkiem września w Estonii zostanie pierwsza po przerwie spowodowanej pandemią – rywalizacja w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Kajetan Kajentanowicz potwierdził już start w Mistrzostwa Estonii, które odbędą się 4-6 września. Ustronianin już ścigał się na tam w latach 2015-16, dwukrotnie stając na podium. Następną areną zmagań będzie Rajd Turcji (24-27 września), w którym Kajto zwyciężył rok temu. Później załogi przeniosą się do Niemiec (15-18 października), Włoch (29 października-1 listopada), a sezon zakończy powracający po przerwie Rajd Japonii (19-22 listopada).

– Jedziemy do Estonii. LOTOS Rally Team będzie gotowy, by wziąć udział w kolejnej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata na estońskich szutrach, najszybszych, jakie znam. Mieliśmy okazję tam startować już dwukrotnie, gdy była to runda mistrzostw Europy. Za każdym razem meldowaliśmy się na podium. Myślę, że jak zawsze będziemy mierzyć się z bardzo szybkimi zawodnikami, ale teraz na starcie pojawią się chyba wszyscy nasi rywale. Pandemia spowodowała wielki głód jazdy u każdego kierowcy, nie tylko u mnie – mówi trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.

Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka Ustronianin spędził ostatnie dni w Hiszpanii, gdzie po raz pierwszy jeździł Skodą Fabią R5 evo po odcinkach asfaltowych. – Zorganizowaliśmy testy na asfalcie, ponieważ później nie będzie zbyt wiele czasu pomiędzy rajdami. Kalendarz, choć opublikowany, nie jest jeszcze w 100% potwierdzony, wymaga od nas elastyczności. Na testach miałem do dyspozycji dwa samochody, co pozwalało na jeszcze bardziej efektywne i bezpieczniejsze wykorzystanie tego czasu – dodaje reprezentant LOTOS Rally Team.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments