Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kajetanowicz i Szczepaniak liderują. Kolejne wygrane oesy Rajdu Safari!

Fot. mat. pras. / Kajto.pl

Polacy liderami kategorii WRC2 Rajdu Safari 2023 przed finałowym etapem! Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali dziś pięć z sześciu odcinków specjalnych i w fenomenalnym stylu prowadzą w rywalizacji, zajmując jednocześnie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Przed załogą ORLEN Rally Team sklasyfikowani są jedynie zawodnicy w samochodach najwyższej klasy Rally1!

Kajetanowicz i Szczepaniak odrabiali dziś straty poniesione na wczorajszym etapie, podczas którego przebili oponę. Toczyli zaciętą walkę z duetem Munster/Louka, który wycofał się jednak z rywalizacji z przyczyn technicznych. Od tego momentu reprezentanci ORLEN Rally Team zwiększali już swoją przewagę, która przed finałowym etapem wynosi ponad 10 minut.

– Kolejny dzień Rajdu Safari za nami. Prowadzimy z dużą przewagą. Dziś warunki na trasie były bardzo trudne, było dużo błota. Auto naprawdę dostało mocno w kość, ale chłopcy w serwisie, mam nadzieję, przywrócą je do pierwotnego stanu. Wszystko jeszcze może się wydarzyć… Muszę zachować spokój i koncentrację, bo jutro bardzo wymagające odcinki specjalne. Trzymajcie kciuki – podsumował Kajetan Kajetanowicz, kierowca ORLEN Rally Team.

Jutrzejsze, niedzielne, zmagania rozegrane zostaną na sześciu odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 74 kilometrów. Zawodnicy rywalizować będą na dwóch przejazdach prób Malewa (8,33 km), Oserian (18,33 km) oraz Hell’s Gate (10,53 km). Ostatni z odcinków rozegrany zostanie jako dodatkowo punktowany Power Stage.

google_news