E-edukacja Cieszyn Na czasie

Stypendium Starosty Cieszyńskiego. Znamy laureatów

Fot. mat. pras.

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego wybrał uczniów szkół średnich w regionie, którzy zostali tegorocznymi laureatami “Stypendium Starosty Cieszyńskiego”. Otrzymają oni jednorazowe finansowe wsparcie w wysokości 2000 zł.

Nagrody wręczył młodym ludziom starosta cieszyński Mieczysław Szczurek w towarzystwie swojej zastępczyni Janiny Żagan, która nagrodę dla jednej z uczennicy – Małgorzaty Bujok z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle – przekazała podczas szkolnego pikniku integracyjnego w perle Beskidów.

Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Cieszyńskiego z 2020 roku “Stypendium Starosty Cieszyńskiego” przyznaje się corocznie nie więcej niż 5 uczniom szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu cieszyńskiego. Szansę mają uczestnicy finałów międzynarodowych konkursów i olimpiad, laureaci finałów krajowych olimpiad ogłaszanych corocznie w komunikacie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej o wykazie olimpiad zwalniających z egzaminu maturalnego, turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego oraz laureaci pozostałych finałów ogólnopolskich konkursów przedmiotowych. Wyboru stypendystów spośród uczniów zgłoszonych przez dyrektorów szkół dokonuje Zarząd Powiatu Cieszyńskiego.

W 2023 roku :Stypendium Starosty Cieszyńskiego” otrzymali: Małgorzata Bujok z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. W. Reymonta w Wiśle – laureatka XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej; Patryk Kral z I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie – finalista V Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej i zdobywca brązowej odznaki OG Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego za zajęcie XIV miejsca, zdobywca indeksu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, wyróżniony również w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Anny Piskurz; Michalina Żarnowiecka z I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie – finalistka zawodów centralnych 52. Olimpiady Biologicznej; Aleksandra Bednarz z II LO im. M. Kopernika w Cieszynie – finalistka LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, w 2021 i 2022 roku otrzymała nagrodę w Wojewódzkim i Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej “Lipa” w Bielsku-Białej, Grand Prix w kategorii esej/felieton w konkursie „Szczęście. Po prostu” Katowice 2022; Kamil Trąbała z II LO im. M. Kopernika w Cieszynie – laureat XXXV Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej w Warszawie, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Filozoficznego: X Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych dla Młodzieży w Krakowie, zdobywca II miejsca drużynowego w II edycji Ogólnopolskiego konkursu legislacyjnego „Stwórz ustawę, zmieniaj prawo” w Warszawie, laureat XXV Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Biblijnego „Jonasz” w Bielsku-Białej 2022, zdobywca V miejsca w IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z „Mitologii greckiej i rzymskiej” w Łodzi.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments