Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kajto w Rajdzie Niemiec

Fot. Kajto.pl

Lotos Rally Team wraca na odcinki Rajdowych Mistrzostw Świata WRC 2. Załoga Kajetan Kajetanowicz – Maciej Szczepaniak została zgłoszona do Rajdu Niemiec. To będzie czwarty start w tym sezonie.

Impreza rozpocznie się 22 sierpnia i potrwa do 25 sierpnia. Kajetanowicz ostateczną decyzję o wyborze marki
rajdówki podejmie dopiero po przeprowadzonych testach. – Cieszę się, że możemy w końcu ogłosić nasze oficjalne plany. W Rajdzie Niemiec czeka nas kolejne wielkie wyzwanie. Każdy rajd w ramach WRC – jest wyjątkowy. Na tym
rajdzie szczególnie ważne będzie szybkie dostosowywanie się do charakterystyki oesów i zmieniających się warunków. Chcemy podtrzymać naszą dobrą passę. Na tę chwilę mamy na koncie dwa miejsca na podium w tym sezonie. Liczymy na mocne wsparcie kibiców. To jest dla nas niesamowicie istotne i jeszcze mocniej motywuje podczas rajdu – mówi Kajto.

Organizatorzy Rajdu Niemiec przygotowali dla zawodników 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 340 km. Jedną z wizytówek tych zawodów są wąskie trasy z wieloma nawrotami przebiegające wśród winnic. Kierowcy nie mogą sobie tam pozwolić nawet na najmniejszy błąd. Tłumy kibiców z pewnością pojawią się na kultowym odcinku Panzerplatte, rozgrywanym na wojskowym poligonie. Drogi są tam szerokie, jednak na ich krawędziach ustawione
są tzw. hinkelsteiny, czyli betonowe bloki, które przeznaczone były do zatrzymywania czołgów. Jak zwykle ważną rolę odegra pogoda oraz odpowiedni dobór opon.

google_news