Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kajto zmienia rajdówkę

Fot. z serwisu kajto.pl

12 września załoga Kajetan Kajetanowicz – Maciej Szczepaniak znowu stanie do walki o punkty Rajdowych Mistrzostw Świata. Spróbują swoich sił w wyjątkowo wymagającym Rajdzie Turcji. Zespół Lotos Rally Team postanowił zmienić auto.

Rajd Turcji to wyjątkowe wyzwanie nie tylko dla załogi, ale także dla samochodu. Po Rajdzie Niemiec długo analizowaliśmy jakim autem pojedziemy i zdecydowaliśmy się na Skodę Fabię R5. Wybór jest nieprzypadkowy. To auto sprawdzone i dużo wytrzymalsze. Rajd Turcji charakteryzuje się kamienistymi i piaszczystymi szutrami, a skoda
świetnie sobie radzi na tego rodzaju drogach. Volkswagen Polo GTI R5 jest stosunkowo nowym autem i nie wszystko jeszcze jest w nim dopracowane na 100 procent. Stąd nasza decyzja. Każdy samochód jest inny, dlatego staramy się dostosowywać możliwości samochodu do odcinków specjalnych z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. W dalszym ciągu walczymy o punkty i chcemy przejechać wszystkie odcinki specjalne, dostarczając naszym kibicom niezapomnianych emocji – mówi przed startem Kajto.

Rajd Turcji odbędzie się w dniach 12-15 września.  Tym razem Kajetanowicz i Szczepaniak zmierzą się z 17 odcinkami specjalnymi o łącznej długości ponad 300 km. To ich piąty start w tym sezonie.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o