Wydarzenia Wadowice

Kalwaria Zebrzydowska: Patron dla ulicy

W czerwcu 2021 roku kalwaryjscy samorządowcy jednomyślnie zaakceptowali propozycję radnego Marcina Zadory, by jedną z ulic miasta przemianować na ulicę kard. Mariana Jaworskiego. W minionym miesiącu uchwałę przekuto w czyn.

W uroczystości zmiany nazwy ulicy Rzeźnianej na ulicę kard. Mariana Jaworskiego obok samorządowców i mieszkańców uczestniczyli między innymi: abp Marek Jędraszewski, kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej o. Gracjan Kubica, Małopolska Wicekurator Oświaty Halina Cimer, ks. Dziekan Wiesław Cygan.

– Wyrażam wielką wdzięczność za tę inicjatywę i radość. Kalwaria Zebrzydowska została wzbogacona o ważny element pamięci o człowieku, który był bardzo związany z tym miastem – stwierdził metropolita.

Kard. Marian Jaworski zmarł 5 września 2020 r. w Krakowie. 11 września, po mszy pogrzebowej w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, został pochowany w krypcie kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Na poświęconej płycie, oprócz biskupiego herbu i dat życia, znajduje się prosta inskrypcja zgodna z wolą Zmarłego „+Marian kard. Jaworski – metropolita lwowski – „kardynał Kalwaryjski”. – Wszystko, co najważniejsze otrzymałem przez Matkę Bożą Kalwaryjską – mawiał śp. kard. Marian Jaworski, nawiedzając kalwaryjskie sanktuarium.

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
23 dni temu

Jeśli usunęliście mi komentarz z początkiem no to dodam: nie ma kto relacjonować wiadomości z powiatu wadowickiego i oświęcimskiego. Nie jest to nowość, piszę komentarz w tej sprawie już któryś raz.

Hermenegilda
Hermenegilda
24 dni temu

Od kiedy nie ma kto relacjonować? – od czasu kiedy zwolniła się redaktor Łepkowska, ile czasu minęło? – 2 lata, 3? – szanowny panie Redaktorze Naczelny.