Wydarzenia Bielsko-Biała

Gmina Bestwina: Kończą z dotacjami do wymiany pieców węglowych

Fot. UG Bestwina

Władze gminy Bestwina poinformowały, że 2021 jest ostatnim rokiem, gdy mieszkańcy mogą liczyć na dotacje do wymiany pieców węglowych spełniających wymogi tzw. piątej klasy.

Jak podkreślają samorządowcy jest to zgodne z zapisami Programu Ograniczenia Emisji w Gminie Bestwina na lata 2021 – 2024.

W kolejnych latach realizacji programu 2022 – 2024 dofinansowanie można uzyskać na wymianę starego źródła ciepła wyłącznie na nowy piec gazowy z zamkniętą komorą spalania lub kondensacyjny. Wszystkie wnioski złożone przez mieszkańców w ramach naboru w marcu i kwietniu 2021 roku, które nie zostały zrealizowane w roku bieżącym lub zadeklarowano wymianę w latach kolejnych, a także wnioski złożone w ramach naboru ciągłego, dotyczące wymiany starego źródła ciepła na nowy kocioł węglowy, nie będą realizowane w latach 2022 – 2024 w zadeklarowanym przez mieszkańców zakresie. Osoby, które są zainteresowane wymianą posiadanego źródła ciepła na paliwo stałe na nowy piec gazowy w kolejnych latach realizacji programu, proszone są o złożenie oświadczenia o zmianie deklaracji udziału w programie w przedmiotowym zakresie oraz o wskazania roku, w którym mieszkaniec chciałby wykonać inwestycję – informują urzędnicy z Bestwiny.

 

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
24 dni temu

Można zmienić zapisy Programu Ograniczenia Emisji w Gminie Bestwina. Cena gazu idzie w górę a węgiel ma być wydobywany jeszcze 50 lat i mamy trochę niewyciętych lasów, są piece ekologiczne (mają dopuszczenie) na ekogroszek, pellet. A co by było gdyby w gminie Bestwina ktoś chciał wycofać kopciucha i zmienić ogrzewanie na elektryczne lub olej opałowy?