Wydarzenia Wadowice

Kalwaria Zebrzydowska: Radni bronią kościoła

Zdalne obrady Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej 10.11.2020

Radni Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej przyjęli rezolucję broniącą Kościół katolicki.

Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej (10 listopada) samorządowcy odnosząc się do trwających „Strajków kobiet”, podjęli zaproponowaną przez radnych Prawa i Sprawiedliwości rezolucję wzywającą do poszanowania tradycji i uczuć religijnych Polaków.

Uchwała nie została przyjęta jednogłośnie. Wątpliwości ma również wielu mieszkańców zwracając uwagę, że w Kalwarii Zebrzydowskiej nie było dotychczas manifestacji ani ataków na obiekty sakralne.

Za przyjęciem rezolucji głosowało 10 osób, 3 było przeciwnych, a 2 wyłączyło się z głosowania.

 

Treść rezolucji:

Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2020 r. poz. 713 ze zm.), Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej uchwala ,co następuje :

§ 1.
W setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Kalwaria Zebrzydowska.
W roku 2020, w którym święty Jan Paweł II dekretem Ojca Świętego Franciszka został ustanowiony patronem Miasta Kalwaria Zebrzydowska.
W roku Wielkiego Polaka – syna tej ziemi, wielkiego orędownika pokoju, dialogu, ekumenizmu i obrońcy życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
Wierni jego nauczaniu, Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej wyraża swój sprzeciw wobec wszelkich przejawów agresji, atakowaniu Kościoła katolickiego, jego świątyń, bezczeszczenia pomników świętych oraz symboli narodowych, zakłócaniu mszy świętych w ramach jakichkolwiek protestów. Wszystkie wyżej wymienione zachowania nie znajdują akceptacji i wymagają potępienia.
Wzywamy do poszanowania tradycji i uczuć religijnych milionów Polaków .
Jednocześnie wszystkie strony sporu zachęcamy do dialogu i przygotowania rozwiązań prawnych zgodnych z obowiązującą od 1997 roku Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 2.
Uchwałę otrzymują
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Marszałek Sejmu RP
Marszalek Senatu RP
Wojewoda Małopolski
Marszałek Województwa Małopolskiego
Prymas Polski
Metropolita Krakowski

§ 3.
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Kalwaria Zebrzydowska

§ 4.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Tecza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Igor
Igor
5 miesięcy temu

ktoś musi być normalny, brawo państwo radni

dolce vita
dolce vita
5 miesięcy temu

Ci radni to jak 3 małpki : Mizaru,nie chce widzieć,Kikazaru,nie chce słyszeć,Iwazaru,nie chce mówić.Konkluzja : „Nie szukaj i nie wytykaj błędnych czynów i słów innych ludzi”.

Jola
Jola
5 miesięcy temu

Ale wiocha, totalne średniowiecze. Radni z Kalwarii Z. pokazali dzisiaj, że nie grzeszą inteligencją i brak im kilku zwojów w mózgu. Mamy najgorsze powietrze, ale przecież są ważniejsze rzeczy

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Z tytułu sądziłam, że radni będą mieli dyżury na warcie przed bazyliką. A to zwykłe pismaki. Radni powołują się na św. JP II ale bardzo możliwe, że gdyby żył, nie zaakceptowałby tego typu rezolucji. Bo nie o słowa tu chodzi.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

słowa pisane miałam na myśli.

Arek
Arek
5 miesięcy temu

Gratulacje…………….taka uchwała to głos prawdziwych polaków ukochanego papieskiego miasta i powinna byc obowiazkowa dla wszystkich samorządów w UE Czas rozpocząć akcję chrystianizacji całej Eurazji od Lizbony po Władywostok pod przywództwem naszego ukochanego i nieomylnego

Jurek
Jurek
5 miesięcy temu
Reply to  Arek

ale pofrunołeś chłopie, byleś nie wdupił w kałuże

Tadeusz
Tadeusz
5 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Kto wdupił w Kałużę wcale tak nie uważa.Wręcz przeciwnie.Aż piana z pysków cieknie w oczekiwaniu na frukta.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Na podwórzu jest kałuża
A z kałuży się wynurza
Hipopotam zapytacie?
Nie to tata po wypłacie.
Tyle wspólnego, Tadeusz, kałuży w rymowance – z tekstem rezolucji w Kalwarii Zebrzydowskiej co Twój wpis. Czyli odwracam i kieruję komentarz w strefę wygodną, dawno przebrzmiałą.

xyz
xyz
5 miesięcy temu
Reply to  Arek

LEKARZA !!!! uchwała w obronie Don Stanislao Króla Prdofili wałkarzy i oszustów ..osobistego sekretarza pana który o niczym nie wiedział ??? tu mi tramwaj jedzie 😀