Kultura i rozrywka Wadowice

Święto w Bajce. Był hymn, piosenki i poezja

Tegoroczne Święto Niepodległości z powodu pandemii jest obchodzone o wiele skromniej, niż w poprzednich latach.

Mimo obostrzeń epidemiologicznych, przedszkolacy z grupy Smerfy w Przedszkolu „Bajka” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni zaprezentowali okolicznościową akademię.

– Od najmłodszych lat dzieci uczą się czym jest patriotyzm, na czym polega szacunek dla Ojczyzny, poznają polskie symbole – informuje Bożena Gajczak, nauczycielka grupy Smerfy. – Nie bacząc, że tegorocznej uroczystości nie będą mogli obejrzeć rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie, przygotowaliśmy rocznicowe przedstawienie, które zostało zaprezentowane w przeddzień 11 listopada. Był hymn Polski, okolicznościowe piosenki i poezja. Każdy występ jest ważnym wydarzeniem w życiu dziecka. Uczenie się wierszy i piosenek, przygotowanie biało-czerwonych kotylionów, omawianie czym jest Święto Niepodległości, to ważne lekcje. Równie istotna jest współpraca dzieci w grupie, radzenie sobie na scenie, pokonywanie stresu. Każdy z tych elementów jest istotnym czynnikiem przygotowującym do dalszej edukacji – podkreśla Gajczak.

Tecza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
5 miesięcy temu

Pani Bożenko super inicjatywa aby od najmłodszych lat prowadzić patriotyczną indoktrynację dzieci aby wyrosły na prawdziwych wszechpolaków Gdyby wszyscy wychowawcy tak pracowali od 30 lat to polska byłaby o wiele potężniejsza i sięgała od morza do morza Pani patriotyczna działalność powinna zostać zauważona przez nowego ministra i nagrodzona odpowiednim stanowiskiem