Kultura i rozrywka Wadowice

Święto w Bajce. Był hymn, piosenki i poezja

Tegoroczne Święto Niepodległości z powodu pandemii jest obchodzone o wiele skromniej, niż w poprzednich latach.

Mimo obostrzeń epidemiologicznych, przedszkolacy z grupy Smerfy w Przedszkolu „Bajka” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni zaprezentowali okolicznościową akademię.

– Od najmłodszych lat dzieci uczą się czym jest patriotyzm, na czym polega szacunek dla Ojczyzny, poznają polskie symbole – informuje Bożena Gajczak, nauczycielka grupy Smerfy. – Nie bacząc, że tegorocznej uroczystości nie będą mogli obejrzeć rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie, przygotowaliśmy rocznicowe przedstawienie, które zostało zaprezentowane w przeddzień 11 listopada. Był hymn Polski, okolicznościowe piosenki i poezja. Każdy występ jest ważnym wydarzeniem w życiu dziecka. Uczenie się wierszy i piosenek, przygotowanie biało-czerwonych kotylionów, omawianie czym jest Święto Niepodległości, to ważne lekcje. Równie istotna jest współpraca dzieci w grupie, radzenie sobie na scenie, pokonywanie stresu. Każdy z tych elementów jest istotnym czynnikiem przygotowującym do dalszej edukacji – podkreśla Gajczak.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
12 dni temu

Pani Bożenko super inicjatywa aby od najmłodszych lat prowadzić patriotyczną indoktrynację dzieci aby wyrosły na prawdziwych wszechpolaków Gdyby wszyscy wychowawcy tak pracowali od 30 lat to polska byłaby o wiele potężniejsza i sięgała od morza do morza Pani patriotyczna działalność powinna zostać zauważona przez nowego ministra i nagrodzona odpowiednim stanowiskiem