E-edukacja Cieszyn

Kamila robi najlepsze drinki!

Kamila Janko, uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, zdobyła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie barmańskim „Calvados Nouvelle Vogue 2018”, który odbył się we Francji.

Reprezentantka cieszyńskiej szkoły, przygotowywana przez nauczycielkę Katarzynę Kimszal, wygrała w lutym eliminacje krajowe, co stało się dla niej przepustką do wyjazdu nad Loarę. W 22. zmaganiach barmanów rywalizowali uczestnicy z Niemiec, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Łotwy, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Rosji, Szwecji, Szwajcarii i Francji. Tematem przewodnim konkursu były warzywa. Zadanie barmanów było z pozoru proste: w ciągu 5 minut musieli przygotować cztery koktajle, które doprowadzą podniebienia jurorów do rozkoszy.

Kamila Janko poradziła sobie rewelacyjnie i w kategorii „Młody Talent” zdobyła pierwsze miejsce oraz wyróżnienie za najlepszą pracę techniczną. Drink o nazwie „Normand Breeze”, będący połączeniem calvadosu ze świeżym sokiem z ogórka, zachwycił arbitrów świeżością i aromatycznym zapachem.

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments