Wydarzenia Bielsko-Biała

Ostre pytania “Kroniki Beskidzkiej”

Fot. Karolina Kruczek

Już jutro w “Kronice Beskidzkiej” wyjątkowe – inspirowane pytaniami czytelników – rozmowy z kandydatami do fotela prezydenta Bielska-Białej.

W piątek – 26 października – Jarosław Klimaszewski i Przemysław Drabek spotkali się w redakcji “Kroniki Beskidzkiej” i “beskidzkiej 24” (pisaliśmy o tym tutaj), by odpowiedzieć na pytania czytelników gazety i portalu. Wybraliśmy spośród nich te, które wydały nam się najbardziej frapujące, trudne, nieoczywiste – i zadaliśmy je obu kandydatom. Jakich odpowiedzi udzielili? Który wypadł bardziej przekonująco? Przekonacie się czytając najnowsze wydanie “Kroniki Beskidzkiej”, które ukaże się – nietypowo – już w najbliższą środę, 31 października.

Aby dać przedsmak tego, o czym przeczytacie na łamach “Kroniki”, publikujemy pytania, które zadaliśmy obu kandydatom.

1. Dwie wielkie inwestycje miasta – Stadion Miejski i Hala pod Dębowcem nie służą mieszkańcom tak wszechstronnie, jak by tego oczekiwali. Co zamierza Pan zrobić jako prezydent, by te miejsca były pełniej wykorzystywane i bardziej przyciągały mieszkańców?

 

2. Który z punktów programu rywala jest dla Pana nie do zaakceptowania, a co dobrego może Pan powiedzieć o kontrkandydacie?

 

3. Już kilka miast w Polsce uchwaliło system finansowania zapłodnienia in vitro z budżetu miasta. Czy jest Pan zwolennikiem takiego rozwiązania?

 

4. Czy w przypadku wyborczego zwycięstwa przewiduje Pan udział kobiety lub kobiet we władzach ratusza?

 

5. Czy kibicuje Pan którejś z bielskich drużyn sportowych szczególnie mocno, chodząc na jej mecze?

 

6. Czy satysfakcjonuje Pana wysokość pensji prezydenta Bielska-Białej?

 

7. Czy posiada Pan zwierzę domowe, a jeżeli tak – jakie? Czy uważa Pan, że bielskie schronisko dla zwierząt działa dobrze, jak twierdzi jego kierownictwo, czy fatalnie, jak utrzymuje część działających tam wolontariuszy?

 

8. Czy w okresie ostatnich pięciu lat został Pan ukarany mandatem za złe parkowanie w Bielsku-Białej? Jak Pan zamierza rozwiązać problemy z parkowaniem w mieście?

Fot. Karolina Kruczek

9. Czy gdyby miał Pan taką możliwość jako prezydent miasta, zabroniłby Pan emisji filmu „Kler” w kinach zlokalizowanych na terenie Bielska-Białej? Czy zgodziłby się Pan na przejście ulicami miasta tzw. marszu równości?

 

10. Którego z Premierów RP (jednego!), pełniących funkcję w tym stuleciu, ceni Pan najbardziej i za co?

 

11. Czy patrząc wstecz na swoją polityczną działalność dostrzega Pan coś, czego żałuje, co może dzisiaj zrobiłby inaczej?

 

12. Czy znane są Panu takie pojęcia jak inflacja, koszty zmienne, dochód i saldo?

 

13. Jaka jest Pana opinia dotycząca ustawy z 5 lipca br. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz towarzyszących (tzw. „lex deweloper”)? Jakie było Pana stanowisko w sprawie wprowadzenia tzw. standardów urbanistycznych w Bielsku-Białej, które ograniczają możliwość zabudowy niezgodnej z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego i ograniczającymi zabudowę z 14 do 7 kondygnacji, zgodnie z tą ustawą?

Odpowiedzi udzielonych przez Jarosława Klimaszewskiego i Przemysława Drabka szukajcie w najnowszej “Kronice Beskidzkiej”, która w kioskach pojawi się 31 października. Polecamy!

 

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Heniek
Heniek
1 rok temu

Też myslę,że panu Jarosławowi wystarczą głosy mądrych bielszczan.

Monika
Monika
1 rok temu

Warszawa ma swoje problemy ręce precz od Bielska już wystarcza nam rola Katowic jako przyjaciela Klimaszewskij do sejmu kandyduj będziesz wiece organizował i manifestacje

niezalezny
niezalezny
1 rok temu

Co ma warszawka do Bielska ? Moze chodzi o układy i poxniejsze stanowiska, bo poparcie taki kandydat od częsci miejscowych straci

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Pojawiły się informacje…Hanna Zdanowska i Rafał Trzaskowski pojawią się przed drugą turą wyborów w Bielsku-Białej…Czy zadał ktoś pytanie czego ta żulia szuka w naszym mieście.I jaki jest związek Klimaszewskiego z tą hołotą? no chyba,że będzie to poparcie “Ojca Chrzestnego”.