Kapitalny gol uratował remis. Podbeskidzie ma zadyszkę? – ZDJĘCIA

Zdjęcia: Artur Jarczok

Choć Górale świetnie rozpoczęli mecz, bo już w 5. minucie prowadzili 1:0, to jednak dwukrotnie defensywę TSP zaskoczyli rywale.

Podbeskidzie przegrywało do przerwy 1:2, a nie zanosiło się, żeby i w drugiej połowie wynik miał ulec zmianie. Tak było do 80. minucie

Wtedy kapitalnego gola zdobył Mateusz Sopoćko, który pięknie zawinął piłkę prawą nogą w samo okienko bramki Niemczyckiego!

Cudowne trafienie dodało wiatru w żagle Górali! Z kolejnym atakiem popędził Marko Roginić, ale jego podanie w kierunku Bilińskiego nie trafiło do adresata.

Chwilę później znów Roginić był blisko pokonania Niemczyckiego, ale tym razem młody bramkarz Puszczy wykazał się refleksem i zdołał odbić piłkę.

Napór Gorali trwał do końcowego gwizdka, ale tym razem bielszczanie musieli zadowolić się remisem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Puszcza Niepołomice 2:2 (1:2)

Bramki: 5’ Rzuchowski, 80’ Sopoćko – 26’ Klec, 42’ Sitek

Żółte kartki: Rzuchowski, Laskowski, Komor, Gach – Serafin, K. Nowak, Niemczycki, Orłowski

Podbeskidzie: R. Leszczyński – Jaroch, Bashlai, Komor, Gach – Danielak (62’ Biliński), Figiel, Rzuchowski (46’ T. Nowak), Sierpina – Laskowski (46’ Sopoćko) – Roginić

Puszcza: Niemczycki – Čikoš, Czarny, Stefanik, Mikołajczyk – Serafin, Uwakwe – Tomalski, Klec (66’ Żytek), Sitek (74’ K. Nowak) – Radionov (83’ Orłowski)