Wydarzenia Wadowice

Tak dużej ilości zakażonych w powiecie wadowickim jeszcze nie wykryto

Fot. Pixabay

Dziś koronawirus zaatakował w powiecie wadowickim. Zakażenie nim potwierdzono u pięciu osób. Tak dużo przypadków jednego dnia w tym powiecie jeszcze nie odnotowano.

Wczoraj pierwszy przypadek covid-19 wykryto w gminie Spytkowice. Dziś przypadek tej choroby zdiagnozowano w Wadowicach, które dotychczas były wolne (przynajmniej oficjalnie) od koronawirusa.  – Wcześniej, czy później to musiało się stać. Mamy pierwszy przypadek koronawirusa w Wadowicach. To mężczyzna w sile wieku, który przebywa w szpitalu w Krakowie. Zapewniam, że gmina Wadowice była przygotowana na taką okoliczność i od razu podjęła wszelkie czynności prewencyjne, aby w jak największym stopniu zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa – informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, życząc  pacjentowi szybkiego powrotu do zdrowia, a innych prosząc o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do wszystkich wymogów sanitarnych.

Dziś koronawirusa wykryto jeszcze u trzech mieszańców gminy Mucharz i jednej z gminy Andrychów. Na razie przechodzą konsultacje, więc nie wiadomo czy zostaną w domach, czy też trafią do szpitali.

Do tej pory w powiecie wadowickim zakaziły się 33 osoby. To mieszkańcy gmin Lanckorona – 7, Brzeźnica – 6, Kalwaria – 5, Andrychów, Wieprz i Mucharz – po 4, Tomice, Wadowice i Spytkowice po 1. Obecnie choruje 17, z których 5 jest hospitalizowanych. Wyzdrowiało 15 osób, a jedna zmarła.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szczyrkowianin
Szczyrkowianin
2 lat temu

W żadnym wypadku nie zakładajmy masek w sklepach , autobusach ..to będzie lepij

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Szczyrkowianin

Zapomniałeś o rękawicach. Ale jeśli ktoś ma już maskę zamiast twarzy (tak niektórzy mają) – nie musi.

Jrrzy
Jrrzy
2 lat temu

Inna sprawa, Dzwoniłem do burmistrzostwa i pan Gałuszka odpowiadający za oznakowanie ulic mnie wysłał na drzewo, konieczne jest oznakowane przejście z Westerplatte przez ul. Krakowską, wprowadziliście ulucę dwukierunkową, na tym osiedlu żyją ludzie wiekowi i ich jedyną drogą po zakupy jest walka z kierowcami na drodze dwukierunkowej, może Pan coś zdziała, mnie Gałuszka olał

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Jrrzy

Jeśli są tam drzewa – słusznie, po drzewach da się przejść na drugą stronę jezdni bez ryzyka przejechania. Trzeba napisać pismo, odpowiedź będzie z wyczekaniem ustawowego terminu (przy koronawirusie nie wiadomo jaki jest) nie inna ale na piśmie.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Jeśli mowa o powiecie, powinien się wypowiedzieć Pan Starosta bo to Jego rewir. Z równie dobrymi słowami otuchy, przygotowanie gminy to też szpital w gestii Pana Starosty a nie burmistrza.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Jeśli zakażony mieszkaniec Wadowic jest pod troską burmistrza – nie ma co się bać. Miasto jest przygotowane, że koronawirusa ma nie być, więcej chyba że mieszkańcy będą się zachowywali nieodpowiedzialnie.