Sport Sucha Beskidzka Wadowice

Każdy był zwycięzcą

Fot. Bogdan Szpila

Na mecie nikt nie mierzył czasu, a najszybsi otrzymywali takie same samo trofeum, jak ostatni zawodnicy.

Celem biegu i marszu nordic walking przeprowadzonego w mucharskiej gminie (10 października) nie był wynik, a finansowa pomoc na leczenie Kacpra i Karola, nastolatków zmagających się z poważnymi zdrowotnymi problemami. Jedyną nagrodą dla uczestników był niewielki, drewniany aniołek wręczany biegaczom (59 osób; 5,5 km wokół Świnnej Poręby) oraz maszerującym z kijkami w dłoniach (65 uczestników; 52 km przez Mucharz).

Dodatkowym trofeum były czekające na mecie smakołyki przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z mucharskiej gminy.

Po sportowych emocjach impreza przeniosła się do świetlicy wiejskiej w Mucharzu, gdzie bogaty program artystyczny zaprezentowali uczniowie z mucharskiej gminy, ze Szkoły im. W.Goetla z Suchej Beskidzkiej i Szkoły Tańca Elita Dance Center z Makowa Podhalańskiego.

Organizatorem charytatywnej imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu, a koordynatorem zawodów Marta Czechowicz. W organizację obok Kół Gospodyń Wiejskich z Mucharza, Skawiec, Jaszczurowej i Świnnej Poręby zaangażowali się również druhowie OSP z Kozińca i Mucharza, znajomi i przyjaciele Kacpra i Karola.

Hojność uczestników sportowej rywalizacji i widzów przerosła oczekiwania organizatorów. Łącznie zebrano (do puszek oraz w trakcie licytacji) 20 888,67 złotych.

Fot. Bogdan Szpila
navigate_before
navigate_next

 

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments