Wydarzenia Oświęcim

Pijany i bez prawa jazdy wiózł dziecko

Fot. Policja

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Mężczyzna w samochodzie wiózł swoją sześcioletnią córkę pomimo faktu, że był pod wpływem alkoholu, a także nie posiadał uprawnień do kierowania.

 

W czwartek 8 grudnia rano policjanci z oświęcimskiej drogówki przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Żeromskiego w Kętach. Po sprawdzeniu kilku kierujących funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierowcy peugeota. Urządzenie wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. W związku z tym został zatrzymany do szczegółowej kontroli. Chwilę później alkosensor w wydychanym powietrzu wykazał u niego 0,67 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. W związku z powyższym 32 – latek został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji, natomiast jego małoletnia córka która była pasażerką peugeota, została przekazana pod piekę rodziny.

 

Wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

 

Wszczęto również wobec niego postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia dziecka nad którym miał obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Świąteczna oferta
Świąteczna oferta
1 rok temu

Sprzedam bombki choinkowe w kolorze 🏳️‍⚧️ . Jedną z ich wyjątkowych cech jest to… że wieszają się same! Bez potrzeby działań człowieka! Za jedyne 4,69 zł za sztukę!

Oferta ważna do 24 grudnia, lub do wyczerpania zapasów.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

To smutna wiadomość.

eyzyk fizyk
eyzyk fizyk
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Nieprawda, podszywacz, dziecku wcale nie jechało się smutno, smutno by było gdyby musiało iść na piechotę.

ryzyk fizyk
ryzyk fizyk
1 rok temu
Reply to  eyzyk fizyk

ryzyk

To
To
1 rok temu
Reply to  ryzyk fizyk

Rydzyk miało być.

ryzyk
ryzyk
1 rok temu
Reply to  To

nie, tamto

niedobrze
niedobrze
1 rok temu

Zakaz kierowania pojazdami kierowcy nie grozi, nie miał prawa do kierowania. Wymienione są maksymalne kary więzienia, a proszę poinformować na ile w praktyce skazują.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  niedobrze

Każdy wyrok jest inny, osiołku.

jak zwykle, rewelacja
jak zwykle, rewelacja
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Naprawdę, podszywacz?, a ja myślałem że dostają po równo. Odpowiadasz znowu nie o to o co chodzi.

jak zwykle rewelacja
jak zwykle rewelacja
1 rok temu

nie na to o co chodzi