Wydarzenia Cieszyn

Wisła: Park rozświetlony, lodowisko pełne łyżwiarzy | ZDJĘCIA i WIDEO

Fot. Michał Cichy

Ku wielkiej radości, tych najmłodszych, ale i tych ciut starszych mieszkańców Perły Beskidów, otwarto lodowisko i park zimowy. Wszystko to mieści się na terenie Basenów Wisła.

Uroczystego otwarcia, dziś (10 grudnia) około godz. 16.00, dokonał burmistrz miasta Tomasz Bujok. Zanim to zrobił, podziękował pracownikom Urzędu Miejskiego w Wiśle i podległych jednostek za trud, włożony w urządzenie tej zimowej scenerii. Potem nastąpiło końcowe odliczanie w tył, a po słowie “jeden”, burmistrz nacisnął specjalny guzik. Tyle, że iluminacja się nie włączyła, z powodu czego włodarz Wisły wydawał się autentycznie zdziwiony. Nadeszła jakaś, “wróżka”, która przyznała się do takiej psoty. W jej usunięciu pomógł Święty Mikołaj. Po kolejnym odliczaniu, wraz z dziećmi, dookoła stała się jasność. Przede wszystkim jednak rozjaśniały i wyróżniały się świetlne figury. Głownie jest to sporej wielkości niedźwiadek wiślański, ale też łyżwiarka i rozmaite napisy. Rozświetlił się też Park Kopczyńskiego kolorowymi łańcuchami i bombkami, efektownie wyglądającymi przy  świeżym, białym śniegu.

Szybko zapełniła się też tafla lodowiska łyżwiarzami, a do wypożyczalni sprzętu ustawiała się długa kolejka. Przypomnijmy, że dziś lodowisko jest bezpłatnie. Cennik na pozostałe dni i godziny otwarcia podawaliśmy TUTAJ.

Zobaczcie poniższą galerię i film z tego wydarzenia.

Zdjęcia: Michał Cichy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
turysta
turysta
5 miesięcy temu

Najważniejsze,że jest lodowisko,jarmark,choinka ale to,ze dzisiaj ludzie muszą chodzic ulicami bo chodniki w ogóle nie odśnieżone to najmniej ważne,grafik odsnieżania zaakceptowany,kasa jest,więc jest ok dla władzy.