Wydarzenia Cieszyn

Kiedyś straszyła, dziś jest chlubą Skoczowa. Mieści się w niej Centrum Edukacji Ekologicznej

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Oficjalnego otwarcia doczekało się Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie, które zlokalizowane zostało w zmodernizowanej kamienicy pod adresem Rynek 3. Gmach dotąd nie przynosił miastu chluby, ale obecnie jest jego ozdobą. Oprócz nowoczesnych ekspozycji, prezentujących bogactwo fauny i flory gminy pod Kaplicówką, w pachnących nowością przestrzeniach mieści się m.in. sala sesyjna i biura Urzędu Miejskiego.

Uroczystemu otwarciu Centrum Edukacji Ekologicznej towarzyszył piknik ekologiczny, skierowany zwłaszcza do dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Na skoczowskim rynku stanęły różnorodne stoiska, na których można było zgłębić tematy związane z ochroną środowiska. Dlaczego trzeba segregować śmieci? Jak należy to robić? W jaki sposób można ponownie wykorzystać odpady? Czym jest energia odnawialna? Jak dbać o powietrze? W jaki sposób możemy poprawić nasze codzienne nawyki, by te służyły środowisku? Na te pytania można było znaleźć odpowiedź.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, m.in. koło fortuny z nagrodami, rowery wytwarzające prąd, malowanie eko toreb czy stanowiska eksperckie. Kto nie miał okazji uczestniczyć w imprezie, będzie mógł to nadrobić, gdyż 3 października w parku leśnym na Górnym Borze będzie ku temu kolejna okazja. Od 10.00 do 18.00 czynne będą różnorodne stoiska, w tym strefa relaksu. W programie warsztaty budowy domków dla owadów i bomb nasiennych, stanowiska eksperckie dotyczące różnych zagadnień przyrodniczych, poczęstunek i wiele innych atrakcji.

W Centrum Edukacji Ekologicznej można zapoznać się z bogactwem fauny i flory z terenu Gminy Skoczów. Ważną kwestią poruszaną w ekspozycjach są zagadnienia ekologiczne i nauka prawidłowego postępowania, które służy środowisku naturalnemu. Centrum podzielone jest na dziewięć sal tematycznych: “flora I”, “flora II”, “woda”, “powietrze”, “wiem, co jem”, “ryby”, “płazy i gady”, “ptaki”, “drzewa”. W każdej z nich znajdziemy informacje przyrodnicze i edukacyjne podane w ciekawy, czasem zaskakujący, a na pewno angażujący sposób.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
2 lat temu

Byliśmy z rodzinka i polecam?