Pingpongowe boje. Sukcesy ekipy Lesznianki

W miniony weekend zawodnicy LKS Lesznianka Leszna Górna startowali w turniejach pingpongowych, które odbyły się w Jastrzębiu Zdroju i Łaziskach Górnych. Starty były udane.

I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów wygrał w znakomitym stylu Piotr Ostachowski – mieszkaniec Lesznej Górnej, który pierwsze kroki stawiał w miejscowym klubie LKS Lesznianka. Pod czujnym okiem i wytrwałą opieką trenera Andrzeja Pustówki, uczył się podstawowych umiejętności gry, zaangażowania, pasji do sportu i ruchu. Dziś Piotrek z powodzeniem kontynuuje swoją karierę w klubie KTS Gliwice.

W jastrzębskich zawodach swoich sił próbowała Nadia Cieślar (LKS Lesznianka). Była to dobra wprawka przed niedzielnym turniejem w Łaziskach Górnych. Tutaj rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Śląska Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym 2020/2021. W barwach LKS Lesznianka zagrali też Emilia Byrtek i Cezary Loska. Efekt końcowy okazał się dla klubu bardzo dobry. Emilia Byrtek wywalczyła srebro, a Nadia Cieślar – brąz. Czarek Loska wystartował pierwszy raz w turnieju, wygrał swój pierwszy mecz, co z pewnością doda mu motywacji do dalszej pracy. Był 13.

Dziewczyny zasługują na wielkie brawa za swoją postawę. Widać zaangażowanie w grze, ambicję i wytrwałość. Czarek grał dzielnie na tyle, ile obecnie potrafi. Jako trener jestem dumny z dzisiejszego występu moich podopiecznych – mówi Tomasz Rygiel.