Wydarzenia Bielsko-Biała

Kiermasz książek w Bielsku-Białej. Czy padnie rekord?

Migawki z czerwcowego kiermaszu. Zdjęcia: Nina Kałuska

W zeszłym miesiącu rozeszło się około 700 książek. Nic dziwnego, skoro każdy bibliofil znajdzie tu coś dla siebie, a tomy można nabyć już od złotówki.

W sobotę, 4 lipca, o 9.00 w bielskiej Sferze rozpocznie się Charytatywny Kiermasz Książek, organizowany przez Fundację Ekologiczną Arka.

Przypomnijmy, że dochód ze sprzedaży książek, które można kupić już od złotówki, przeznaczany jest m.in. na zakup biletów do kin i teatrów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

– Sam zakupiłem czterdzieści książek, w tym perły światowej literatury autorstwa m.in. Czechowa, Hemingway’a, Twaina, Poego, Stendhala, Grassa, Hellera, Wilde’a, Remarque’a czy Vonneguta. Długo by wymieniać! Chyba nigdzie w kraju nie można kupić dobrej książki tak tanio – komentował po ostatnim kiermaszu jeden z usatysfakcjonowanych bibliofilów. – Ja kupiłam bardzo tanio dwadzieścia książek. Nawet o Kubusiu Puchatku i Ani z Zielonego Wzgórza. Tata powiedział, że wszystkie kosztowały tyle, co jedna książka z księgarni. Na razie czytają mi rodzice, ale będę się uczyć, żeby móc czytać też sama – pochwaliła się sześcioletnia bielszczanka.

KB_12_03
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments