Bielsko-Biała Sport

Siatkarski klub wraca do poprzedniego herbu

W sezonie 2020/2021 siatkarki BKS Stal Bielsko-Biała będą występować pod „okrągłym” herbem – informują w klubie.

Przed sezonem 2019/2020 siatkarski zespół z Bielska-Białej stracił sponsora tytularnego. Powrócono wówczas do „starej” nazwy drużyny, czyli BKS Stal Bielsko-Biała i zdecydowano o powrocie do historycznego herbu, który przez ostatnie lata nazywany był „piłkarskim”, bowiem właśnie pod nim występowały piłkarskie drużyny bialskiej Stali.

W najbliższym sezonie siatkarski BKS wraca do „okrągłego” herbu. – Emblemat ten pojawił się w bialskim klubie w 2001 roku, przez 18 lat stał się charakterystycznym znakiem bielskiej siatkówki i bielskich siatkarek. Używany był nie tylko przez siatkarki Bialskiego Klubu Sportowego S.A., ale także przez młodzieżowe zespoły siatkarskie Stowarzyszenia BKS Stal Bielsko-Biała. Był i nadal jest kojarzony w całej Polsce oraz utożsamiany z Bialskim Klubem Sportowym i jego siatkarskimi sukcesami – tłumaczą w klubie.

I dodają, że oba „znaki towarowe” są zarejestrowane i ściśle związane z bialskim klubem. Używanie nazwy BKS Stal Bielsko-Biała oraz obu herbów przez Bialski Klub Sportowy S.A. możliwe jest natomiast dzięki podpisanej umowie ze Stowarzyszeniem BKS „Stal” Bielsko-Biała, które jest większościowym akcjonariuszem Spółki.

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments