Nieprzypisany

Kierowca bez prawka, pasażerowie ze stosem narkotyków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, zatrzymali do kontroli busa, którego 22-letni kierowca nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Samochodem podróżował też 27-latek, który w minionym tygodniu był zatrzymywany za posiadanie narkotyków. W trakcie kontroli ujawniono przy nim kolejne ilości substancji psychotropowych. Drugi z pasażerów również będzie odpowiadał za przestępstwo, gdyż posiadał ponad 29 gram suszu marihuany.

W sobotę policjanci zauważyli podejrzanie zachowujący się pojazd marki Ford Transit. Gdy zatrzymali pojazd, za kierownicą siedział 22-latek, który jak się później okazało, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdów. W miejscu pasażera siedział dobrze znany policjantom 27-latek, który ponownie posiadał przy obie znaczną ilość białego proszku. Okazało się, że ma ze sobą 142 gramy mefedronu.

Drugi z pasażerów również był w posiadaniu narkotyków, w tracie dalszych czynności policjanci ujawnili u niego prawie 29 gram suszu marihuany. Cała trójka mężczyzn została zatrzymana. 22-letni mieszkaniec powiatu suskiego, odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień. 22-letniemu pasażerowi pojazdu za posiadanie suszu marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 27-latkowi w związku z posiadaniem znacznej ilości substancji psychotropowych grozi mu kara od jednego do 10 lat pozbawienia wolności.

google_news