Bielsko-Biała Na sygnale Żywiec

Kierowca wciągnął „kreskę” i pojechał

Zdjęcie poglądowe. Fot. KPP w Oświęcimiu

W Szczyrku policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który kierował ciężarówką pod wpływem amfetaminy. Do zatrzymania doszło po wcześniejszej informacji od świadka, który widział jak 23-latek wciągał biały proszek!

W środę (8 września) w południe dyżurny bielskiej komendy otrzymał informację z Komisariatu Autostradowego Kraków-Balice o kierowcy ciężarowego iveco, który może być pod wpływem środków odurzających.

Jak się okazało policję autostradową zawiadomił przypadkowy świadek, który widział jak kierowca ciężarówki wciągnął charakterystyczny biały proszek do nosa i odjechał. Odpisał numery rejestracyjne, które przekazał policjantom, a ci uruchomili poszukiwania. Samochód udało się namierzyć w rejonie ulicy Poziomkowej w Szczyrku i tam skierowano bielską drogówkę. Po zatrzymaniu do kontroli ciężarówki policjanci poddali kierowcę badaniu narkotesterem, który potwierdził, że jest on pod wpływem amfetaminy. Policjanci ujawnili przy nim jeszcze kilka porcji tej substancji odurzającej. Narkotyk został zabezpieczony, a mieszkaniec powiatu żywieckiego trafił do policyjnej izby zatrzymań. 23-latkowi zatrzymano prawo jazdy – informuje bielska policja.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków i prowadzenia pojazdu pod ich wpływem. Za te przestępstwa grożą mu nawet do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments