Sport Cieszyn

Po śladach historii regionu. Na rower z “Ondraszkiem”

Fot. z archiwum TKK “Ondraszek” / Facebook

Lubisz aktywnie odpoczywać i poznawać zakątki naszego regionu na rowerze? Jeśli tak, śledź na bieżąco inicjatywy podejmowane przez Turystyczny Klub Kolarski PTTK Ondraszek w Cieszynie, który zaprasza miłośników jednośladów na różnego rodzaju wycieczki. W najbliższym czasie jest ich kilka.

12 września planowana jest wycieczka rowerowa śladami bitwy pszczyńskiej i wojny obronnej z 1939 roku. Spotkanie na rynku w Pszczynie odbędzie się o 11.00. W planie jest m.in. zwieszanie Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, a następnie przejazd do miejsc pamięci związanych z bitwą pszczyńską. Chętni mogą kontaktować się z przodownikiem turystyki kolarskiej, Andrzejem Nowakiem „Ziołowym”, pod numerem telefonu 698028933.

Z kolei 19 września odbędzie się wycieczka rowerowa „Spotkanie z historią”. Zbiórka na cieszyńskim rynku o 10.00. W planie jest przejazd do Skoczowa i legendarnego grodziska zwanego „Piekiełkiem” w Międzyświeciu. Trasa liczy około 15 km. Przewidziano niespodziankę dla uczestników. Chętni mogą skontaktować się z przodownikiem turystyki kolarskiej, Leszkiem Szurmanem, pod numerem telefonu 517626214.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments