Wydarzenia Cieszyn Kultura i rozrywka

Klimatyczne wnętrze cieszyńskiego Teatru i pianino. Taki był koncert Leszka Możdżera [ZDJĘCIA]

fot. Małgorzata Krawczyk

Dzisiaj w Teatrze im. Adama Mickiewicza  o godz. 18:00 odbył się pierwszy, z dwóch solowych koncertów Leszka Możdżera, wybitnego pianisty i kompozytora, który  dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana.

Kolejna okazja do posłuchania i zobaczenia Możdżera na tutejszej scenie już jutro, o tej samej porze. Świetnie radzi sobie z trudnymi jazzowymi frazami, skomplikowanymi frazami, melodyką standardów i subtelnością kompozycji. Możdżer swoimi kompozycjami i “komedowskimi” inspiracjami, tworzy w swojej muzyce nową barwę dla jazzowej kameralistyki fortepianowej.

Warto dać się przenieść do jego świata podczas koncertu. Dzięki świetnej akustyce rzeczonego Teatru, a także poprzez to, że na scenie jest tylko muzyk i jego pianino, nie jest to trudne. Ciekawy klimat utrzymamy jest od pierwszego, do ostatniego dźwięku, który niesie ze sceny.

Widzowie i słuchacze, którzy pojawili się dziś w Cieszynie, mieli okazję usłyszeć m.in. kompozycję stworzoną na potrzeby filmu “Ikar. Legenda Mietka Kosza”, za którą został wyróżniony w wielu konkursach, m.in. na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments