Wydarzenia Cieszyn

Klub Seniora w Dzięgielowie już działa

Fot. UG Goleszów

W środę 8 marca odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Seniora w Dzięgielowie.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 70 osób, wśród nich przedstawiciele władz wojewódzkich, gminnych, a także reprezentanci duchwieństwa. To trzecie takie miejsce, które powstało w ostatnich latach na terenie gminy Goleszów. W 2020 roku otwarto Klub Seniora w Bażanowicach, a dwa lata później w Cisownicy. Do wszystkich trzech miejsc uczęszcza ponad sto osób. Tak duże zainteresowanie dowodzi, że jest to niezwykle ważna inicjatywa dla lokalnej społeczności.

– Jednym z moich priorytetów jest polityka senioralna. Dlatego jestem dumna z faktu, że udało się stworzyć kolejne miejsce, gdzie nasi mieszkańcy będą mogli spędzać swój wolny czas w sposób aktywny i kreatywny, ale również zdobywać nowe umiejętności i poznawać kolejnych ludzi – mówiła wójt Goleszowa Sylwia Cieślar.

Dzięgielowski Klub Senior+ stworzono i doposażono przy udziale środków finansowych pochodzącym z budżetu państwa, z wieloletniego programu “Senior+” na lata 2021-2025. Łączny koszt stworzenia tego miejsca wyniósł prawie 230 tys. zł.

google_news