Wydarzenia Cieszyn

Kluby i nie tylko otrzymały wsparcie ze Śląska. Kto otrzymał pieniądze?

Śląskie sypnęło kasą stowarzyszeniom i organizacjom z całego regionu. Kto mógł liczyć na wsparcie?

Symboliczne czeki wręczono na Stadionie Śląskim. W sumie 64 organizacje otrzymały łącznie 4 322 412 zł na kulturę fizyczną. Dodatkowo, 600 tys. zł przyznano dwóch jednostkom WOPRu, w tym 290 tys. zł trafiło do Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia ratunkowego w Bielsku-Białej. Czeki przedstawicielom stowarzyszeń i organizacji wręczali: członek zarządu województwa Grzegorz Boski, wiceprzewodnicząca Sejmiku Urszula Koszutska oraz radni, Marta Salwierak i Marek Bieniek. – Ważne jest też miejsce, gdzie przekazujemy czeki – Stadion Śląski to kolebka regionalnego sportu, obiekt o szczególnym dla nas znaczeniu, na którym przez dekady kibice byli świadkami wydarzeń, które zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii. Przekazane dziś środki to pieniądze zawsze dobrze wydane. Trafiają na szkolenie młodzieży, zakup sprzętu, organizację szkoleń i obozów sportowych. Jestem przekonana, że w jakiejś mierze także dzięki temu wsparciu usłyszymy dużo dobrego o wychowankach klubów i stowarzyszeń sportowych. Trzymamy kciuki za ich przyszłe sukcesy. Zaś sport także szlifuje intelekt – podkreśliła wiceprzewodnicząca Sejmiku, Urszula Koszutska.

Środki przydzielono w ramach otwartego konkursu. Rozdysponowano je w takich obszarach jak: upowszechnianie kultury fizycznej, sportu akademickiego, szkolenia kadry wojewódzkiej młodzików, udziału w finałach mistrzostw Polski zawodników reprezentujących Województwo Śląskie oraz finałach ogólnopolskich olimpiad młodzieżowych, sporty lotnicze i motorowe oraz bezpieczeństwa publicznego, gdzie pieniądze zostaną przekazane do regionalnych oddziałów WOPR i GOPR.

Kto pieniądze dostał z naszego regionu? Na wsparcie mógł Klub Sportowy Kuźnia z siedzibą w Ustroniu, który otrzymał 100 tys. zł w ramach upowszechniania kultury fizycznej. Na wsparcie mogli także liczyć m.in. Śląski Okręgowy Związek Łuczniczy w Żywcu (66 781 zł), Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski w Wiśle (117 244 zł), Bielskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej w Bielsku-Białej (3 399 zł), Okręgowy Związek Sportów Saneczkowych w Bielsku-Białej (25 548 zł), Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Grupa Beskidzka w Szczyrku (1,6 mln zł).

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
utrwaliło się?
utrwaliło się?
1 miesiąc temu

Te symboliczne czeki, zdjęcie coś przypomina z niedawnej przeszłości, a było krytykowane.

Żywczak
Żywczak
1 miesiąc temu

Judaszowe srebrniki

ciekawe
ciekawe
1 miesiąc temu
Reply to  Żywczak

czyli nie powinny dostać wsparcia?